Kaskart po dešimtosios mėnesio dienos, kai pradedamos mokėti pašalpos, miesto gatvėse padaugėja girtuoklių, o policijos pareigūnams bei greitosios pagalbos medikams keliskart padaugėja darbo. Šių tarnybų darbuotojai žino, kad daugybė iš socialinių bei bedarbio pašalpų gyvenančių žmonių gautus pinigus pirmiausia leidžia svaigalams, o pasigėrę įsivelia į muštynes arba patiria traumų. Ne vienerius metus žmonės kalba apie tai, kad žalingiems įpročiams švaistantys pinigus asmenys turėtų būti registruojami, o nemalonumų per apsvaigimą prisidarę valstybės išlaikytiniai – netekti pašalpų. Pašnekovų klausėme, ar jie pritartų tokiam siūlymui.
Už
Audronė Liesytė, Klaipėdos socialinės paramos skyriaus vedėja:
– Jeigu girtaujantiems ar kitokiems žalingiems įpročiams pašalpas leidžiantiems asmenims būtų apribotos išmokos pinigais, aš būčiau tik už tai. Juk jie išlaikomi už visų mūsų – mokesčių mokėtojų – pinigus. Mano įsitikinimu, tokiems parama turėtų būti skiriama ne pinigais, o maisto kortelėmis, kuriomis apsiperkant draudžiama įsigyti alkoholį ir tabaką. Tokios maisto kortelės egzistuoja, bet kol kas nėra patvirtintos socialinės rizikos asmens nustatymo metodikos. Taigi kol kas žmogaus teisė yra pašalpą pragerti. Mokesčius mokančių žmonių požiūriu, tai yra neteisinga.
Prieš
Kazimieras Sinkevičius, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro Prevencijos poskyrio viršininkas:
– Manau, kad tai toks tų žmonių gyvenimo būdas. Abejoju, ar atimdami pašalpas juos išgąsdintume. Be to, neįsivaizduoju, kaip tai galėtų būti įgyvendinta. Prisiminkime tarybinius laikus, kai benamiai mėnesiui būdavo uždaromi į skirstymo punktus, jiems suruošdavo dokumentus, suteikdavo būstą ir įdarbindavo. Dabar tokiam žmogui nieko negalime pasiūlyti. Jei jis pasirinko gyventi po balkonais ir pinigus pirmiausia leisti ne maistui, o alkoholiui, tai yra tik jo reikalas. Valstybė neturi nei tiek jėgų, nei lėšų kontroliuoti pašalpas gaunančių žmonių gyvenimus.
Naujausi komentarai