Teisingumo ministras nepritaria tūkstantmečio amnestijos idėjai ir įspėja, kad masinis nuteistųjų paleidimas į laisvę gali sukelti neigiamų pasekmių visuomenei.
Vakar Seimas nusprendė svarstyti projektą, siūlantį tūkstantmečio proga į laisvę paleisti dalį nuteistų asmenų, dar daliai sumažinti bausmės atlikimo terminus. Teisingumo ministras Remigijus Šimašius jau anksčiau yra išsakęs neigiamą poziciją proginės amnestijos atžvilgiu, kuri kelia nemažą visuomenės nerimą ir siūlo atsakingai įvertinti visas tokio siūlymo pasekmes.
„Visuomenės susirūpinimas turi pagrindo, kadangi didelio nuteistųjų asmenų skaičiaus paleidimui į laisvę nėra pasiruošta ir tai sukeltų neigiamų pasekmių. Šių asmenų išleidimui turi būti rengiamasi nuolat, sistemiškai, tobulinant visą probacijos sistemą. Pagrindinis rūpestis, kad asmuo, išėjęs į laisvę, nebenusikalstų, todėl būtina užtikrinti, kad į įkalinimo įstaigą patekęs žmogus tam būtų ruošiamas nuo pat pirmos dienos iki išėjimo į laisvę. Veiksminga ir sisteminė resocializacija padėtų išspręsti nemažai problemų, susijusių ir su nuteistųjų skaičiaus mažinimu, ir su didesnio visuomenės saugumo užtikrinimu, taupymu bei kt.“, - sako R. Šimašius.
Teisingumo ministerija jau vasarą parengė ir visuomenei bei suinteresuotoms institucijoms derinti pateikė įstatymų projektus, kuriuose numatyta sukurti veiksmingą probacijos (bausmės vykdymo atidėjimo, lygtinio atleidimo nuo bausmės prieš terminą ir lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų) sistemą, orientuotą į asmenų pakartotinio nusikalstamo elgesio rizikos valdymą, sudarančią sąlygas užtikrinti visuomenės saugumą, mažinti nusikalstamų veikų recidyvus ir laisvės atėmimo vietose esančių asmenų skaičių.
Baudžiamoji politika orientuojama ne į asmens įkalinimą, o į kitas alternatyvias su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes, nuoseklų ir planingą šių priemonių taikymą. Patikslinus po pastabų, šie įstatymų projektai bus teikiami Vyriausybei svarstyti.
Naujausi komentarai