Drąsiaus Kedžio mama Laimutė Kedienė antradienį į Utenos teismą, kur nagrinėjama jos byla dėl nepagarbos Panevėžio teisėjams, atvyko lydima gynėjo – žento Aido Venckaus.
Pasak Utenos rajono apylinkės teismo atstovės ryšiams su visuomene Daivos Prūsaitės, teismo posėdyje nepasirodė anksčiau apklaustos dvi Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjos, nagrinėjusios taip vadinamąją pedofilijos bylą, tačiau atvyko gegužę sirgęs kolegijos pirmininkas Vytautas Krikščiūnas.
„Kadangi teisėjos buvo apklaustos anksčiau, proceso dalyviai neprieštaravo, jog bylos nagrinėjimas būtų pradėtas iš esmės“, - portalui 1diena.lt aiškino Utenos rajono apylinkės teismo atstovė.
Šiame teismo posėdyje buvo apklaustas V.Krikščiūnas, parodymus davė ir pati L.Kedienė. Ji kalta neprisipažino ir aiškino šiuos žodžius ištarusi spontaniškai, susijaudinusi. Esą tik garsiai ištarė kitų žmonių, susirinkusių į teismo posėdį, nuomonę apie Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjus.
L.Kedienės advokatas A.Venckus teismui pateikė prašymą iš „Lietuvos ryto“ televizijos išsireikalauti vaizdo įrašo originalą, kuriame užfiksuoti ir L.Kedienės ir jos dukters Neringos Venckienės žodžiai ištarti pernai po Panevėžio miesto apylinkės teismo sprendimo nutraukti pedofilijos bylą.
Šis prašymas buvo patenkintas. Teismas taip pat patenkino ir prokurorės prašymą išsireikalauti iš Generalinės prokuratūros anksčiau rašytą L.Kedienės skundą.
Kitas teismo posėdis šioje baudžiamojoje byloje numatytas spalio 26 d.
Kaip jau rašėme, L.Kedienė į prokurorų nemalonę pateko pernai Panevėžio miesto apylinkės teismui nutraukus garsiąją pedofilijos bylą. Tada ji žurnalistams pasakė "Čia nė vieno teisėjo nėra, čia trys banditai atėjo ir paskaitė nutartį".
Netylėjo ir jos dukra, Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė, globojanti D.Kedžio dukrą. „"Čia ne pabaiga. Aš netylėsiu ir tuo niekas nesibaigs, jūs pamatysite, praeis du, trys, penki metai ir viskas išlįs. Tegul jie negalvoja, kad jie čia dabar užgesino viską, būdami korumpuoti, kyšininkai ir iškrypėlių klaną dengdami, čia taip nebus", - piktinosi N.Venckienė.
Labiausiai N.Venckienės ir L.Kedienės ištartos frazės įžeidė teisėjų kolegijos pirmininką V.Krikščiūną. Jis juos įvertino kaip nepagarbą teismui ir lapkričio 22 d. kreipėsi į Teisėjų tarybą.
Teisėjų taryba nusprendė V.Krikščiūno skundą perduoti Generalinei prokuratūrai, ši pradėjo ikiteisminį tyrimą L.Kedienės atžvilgiu. Tyrimą planuota pradėti ir dėl N.Venckienės ištartų žodžių, tačiau prieš tai reikėtų panaikinti jos kaip teisėjos imunitetą.
Vėliau prokuratūra šį ikiteisminį tyrimą pavedė atlikti Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorams.
Šių metų sausio 12 d. Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras, ištyręs su pareiškimu susijusias aplinkybes priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą N.Venckienės atžvilgiu.
Nutarime buvo nurodyta, kad vertinant teisėjos pasakytus žodžius yra būtina analizuoti visą jos pasisakymo turinį, o ne atskirus, iš konteksto paimtus teiginius, kurie buvo viešai paskelbti žiniasklaidos priemonėse.
Sausio 13-ąją ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas ir L.Kedienės ažvilgiu, nes jos pasakytuose žodžiuose prokuroras neįžvelgė jokios nusikalstamos veikos.
Teisėjų taryba šį Šiaulių apygardos prokuratūros nutarimą apskundė. Skundą peržiūrėjęs generalinis prokuroras Darius Valys liepė tyrimą atnaujinti. Byla buvo grąžinta atgal Šiaulių prokurorams, o netrukus iškeliavo į teismą.
N.Venckienei dėl teisme pasakytų žodžių buvo svarstyta Teisėjų etikos ir drausmės komisijoje. Jai dėl jų buvo iškelta antra drausmės byla. Teisėjų garbės teismas prasikaltusią teisėją šalies Prezidentei pasiūlė atleisti, tačiau Dalia Grybauskaitė dekreto dėl N.Venckienės atleidimo nepasirašė, o pati N.Venckienė kolegų sprendimą apskundė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Pirmame šios bylos posėdyje gegužės 25 d. L.Kedienė advokato neturėjo. Jos artimieji aiškino, kad dukters vyras A.Venckus jos ginti negali, nes yra artimas giminaitis, o samdyti brangiai kainuojančio gynėjo moteris, gyvenanti tik iš pensijos, negali.
Ar A.Venckus gali atstovauti teisiamąją buvo suabejota ir antradienį įvykusiame teismo posėdyje. „Gynėjas paaiškino, kad Advokatūros įstatymas jam nedraudžia to daryti, nes žmonos motina jam nėra artima giminė. A.Venckui buvo leista ginti L.Kedienę“, - portalui 1diena.lt kalbėjo D.Prūsaitė.
Baudžiamojo kodekso 232 straipsnis už nepagarbą teismui numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.
Naujausi komentarai