Rusijos verslininkai Antonovai, valdantys „Snoro“ banką, nuo teisėsaugos bėga į Didžiąją Britaniją, praneša dienraštis „The Moscow Post“.
Rusija tapo nemiela?
Anot Rusijos leidinio, Vladimiras bei Aleksandras Antonovai paprašė politinio prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje. Esą Maskva ir Rusija verslininkams tapo nemiela po to, kai specialiosios tarnybos susidomėjo jų veikla.
„The Moscow Post“ skelbia, kad Rusijos vidaus reikalų ministerijos tyrimo komitetas pradėjo tyrimą dėl galimo 10 milijardų rublių (apie 865 mln. litų) išpumpavimo iš Antonovų valdomo banko „Investbank“. Remdamasis neįvardintais tyrimui artimais šaltiniais, dienraštis skelbia, esą už šiuos pinigus verslininkai norėjo įgyti kontrolinį automobilių gamintojos „Spyker“, neseniai įsigijusios kompaniją „Saab“, akcijų paketą.
Dingę 10 milijardų
Dienraštis praneša, esą dėl 10 mlrd. rublių vagystės į teisėsaugą kreipėsi „Investbank“ akcininkas Sergejus Mendelejevas. Tačiau, anot „The Moscow Post“ šaltinių, iš banko tariamai pavogta suma sutampa su ta, kurią Antonovai esą numatė skirti „Spyker“ perėmimui į savas rankas.
Esą buvo sukurtas ištisas mechamizmas, kaip „Spyker“ ir „Saab“ perleisti į verslininkų, kurių kompanijoje nenorėjo matyti nei buvę „Saab“ savininkai „General Motors“, nei Švedijos vyriausybė, rankas.
„The Moscow Post“ skelbia, esą švedams pasipriešinus Antonovų atėjimui į „Saab“, „Spyker“ savininkas Victoras Mulleris turėjo išpirkti 30 proc. Antonovams priklausiusių savo kompanijos akcijų. Esą pinigus šiam sandoriui turėjo skirti neįvardintas investuotojas iš Azijos, tačiau investuotojas iš Azijos iš tikrųjų buvo tie patys Antonovai. Be to, dienraščio šaltinių duomenimis, verslininkai liepė „Investbank“ valdybai iš banko į užsienį išpumpuoti 400 mln. JAV dolerių. Šiuos pinigus jie esą ketino panaudoti tam, kad įgytų kontrolinį „Saab“ įsigijusios „Spyker“ akcijų paketą.
Tačiau, „The Moscow Post“ teigimu, bent jau kol kas panašu, kad „Snoro“ savininkai liko prie suskilusios geldos, mat „Spyker“ savininkas V.Mulleris nevykdo sumanyto plano. „Tolesnių įmonės kontrolės perdavimo Antonovams žingsnių jis nedaro. Dabar Antonovai ne tik negavo to, ko troško, bet netgi negali susigrąžinti iš „Investbank“ išneštų pinigų“, - rašo dienraštis.
Tiria žmogžudystę
Anot „The Moscow Post“, teisėsaugos atliekamas tyrimas atskleidė visą „kriminalinio bankininko rinkinį“. Šio rinkinio detalėmis dienraštis įvardija žmogžudysčių užsakymus, korumpuotus teisėsaugos pareigūnus ir t.t.
Dienraštis įvardija dar vieną priežastį, dėl kurios Antonovai esą paprašė politinio prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje. Esą atnaujintas tyrimas dėl buvusio bankininkų partnerio Sergejaus Ponomariovo nužudymo. Šis verslininkas nušautas savo namo lifte 2000 metų birželio 29 d. Tą dieną jis šventė savo gimtadienį ir įsigijo stambų banko „Akademchimbank“, kurio vienais pagrindinių akcininkų buvo Antonovai, akcijų paketą. Verslininką sušaudęs žudikas nepalietė stambios sumos pinigų – S.Ponomariovas turėjo 40 tūkst. dolerių grynais. Tačiau, anot dienraščio, dingo segtuvas su dokumentais, liudijančiais, jog jis tapo vienu svarbiausių „Akademchimbank“ akcininkų.
Naujausi komentarai