Pereiti į pagrindinį turinį

Apžvalgininkas: vienintelis būdas pastatyti V. Putiną į vietą – jį mušti, mušti ir dar kartą mušti

2022-04-28 09:53
DMN inf.

Jungtinės Tautos (JT) – viena iš nedaugelio likusių tarptautinių organizacijų, kur Rusija dar šiek tiek gerbiama, vien todėl, kad ten turi veto teisę. Karas Ukrainoje parodė, kad ši organizacija – bejėgė ne tik daryti įtaką karine prasme, bet net ir apsaugoti civilius, sakė buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / Scanpix nuotr.

Melavo į akis

„Praėjo daugiau nei du mėnesiai. Matyt, šiek tiek gelbėjant organizacijos veidą, kuris šiaip yra prarastas, mėginant kažkaip pakeisti situaciją, buvo mėginta su tuo vizitu“, – svarstė L. Linkevičius.

Ir taip JT generalinis sekretorius Antonio Guterrasas atsidūrė prie jau diplomatine žvaigžde vadinamo šešių metrų ilgio stalo.

„V. Putinas yra virš A. Guterraso ir automatiškai jį niekina, žemina – ilgas stalas, melavimai į akis...“ – aiškino apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

Derybos tarp Rusijos ir Ukrainos įstrigo, kai Bučoje buvo masiškai išžudyti civiliai. Bet A. Guterrasui V. Putinas ramiu tonu paaiškino, neva ukrainiečiai ten išsižudė ir išsiprievartavo patys, todėl ir dėl derybų neva kalta Ukraina.

„Deja, pasiekus susitarimus ir aiškiai pademonstravus ketinimus sudaryti palankias sąlygas tęsti derybas, Bučos gyvenvietėje susidūrėme su provokacija, kuri neturi nieko bendra su Rusijos kariuomene. Žinome, kas tai padarė, parengė šią provokaciją, kokiomis priemonėmis, kas prie jos dirbo“, – kalbėjo V. Putinas.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Po Maskvos – į Kyjivą

Po Maskvos A.  Guterrasas atvažiavo į Kyjivą. Apžvalgininkai stebisi, kodėl pirma Maskva, o tada – Kyjivas. Stebisi ir Volodymyras Zelenskis. A. Guterraso sprendimą pirmiau aplankyti V. Putiną V. Zelenskis pavadino tiesiog neteisingu.

„Visąlaik sakiau, kad susitikinėti su V. Putinu yra beprasmiška, telefonu kalbėti su juo yra beprasmiška. Vienintelis būdas jį pastatyti į vietą – jį mušti, mušti ir dar kartą mušti“, – teigė R. Valatka.

A. Guterraso vizitas prie šio stalo tikslas buvo iš pradžių prašyti humanitarinių koridorių Mariupolyje įstrigusiems civiliams.

Visąlaik sakiau, kad susitikinėti su V. Putinu yra beprasmiška, telefonu kalbėti su juo yra beprasmiška.

„Kartu su Raudonuoju kryžiumi esame pasirengę naudoti visus savo resursus, kad dirbdami su Ukrainos ir Rusijos valdžia atidarytume humanitarinius koridorius ir garantuotume tiems žmonėms saugumą“, – per susitikimą sakė A. Guterrasas.

Bet ir čia V. Putinas paaiškino, kad tegul civilius išleidžia patys ukrainiečiai.

„Jūs sakote, kad Rusijos humanitariniai koridoriai neveikia? Netiesa. Pone generalinis sekretoriau, jus suklaidino. Tie koridoriai veikia. Iš Mariupolio išvažiavo gal net 140 tūkst. žmonių. Ir jie važiavo, kur norėjo“, – tikino V. Putinas.

Rusijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Maskva pasirengus bendradarbiauti su JT ir padėti civiliams Ukrainoje. Bet Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas vėliau teigė, kad per šį susitikimą jokių reikšmingų sutarimų nebuvo.

„Kas galėjo manyti ar tikėtis, kad bus kitaip? Negi buvo galima tikėtis, kad Rusija pripažins suklydusi ir staiga sutiks su visais šitais samprotavimais?“ – retoriškai klausė L. Linkevičius.

Keista, kad kaskart Vakarų politikai atvyksta nepasiruošę Maskvos spektakliui. Pernai ten pažeminimą patyrė Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis. Važiavo paprašyti paleisti Aleksejų Navalną. Bet būtent susitikimo metu Maskva pareiškė, kad išsiunčia Lenkijos, Vokietijos ir Švedijos diplomatus, neva už tai, kad jie dalyvavo A. Navalno šalininkų protestuose. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Kalbama, kad tada J. Borrellio laikysena Rusijos atžvilgiu sugriežtėjo.

Daugiau naujienų