A. Blinkenas dalyvauja trečiajame aukščiausiojo lygio susitikime už demokratiją ir ankstų pirmadienį Seule susitiko su prezidentu Yoon Suk-yeolu (Jun Sukjolu). Jis taip pat susitiks su savo Pietų Korėjos kolega renginio kuluaruose, kur diskusijose, tikėtina, dominuos sąjungininkų pastangos atremti branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos keliamas grėsmes.
Praėjusią savaitę Vašingtonas ir Seulas baigė vienas didžiausių kasmetinių bendrų karinių pratybų, dėl kurių branduolinį ginklą turintis Pchenjanas, smerkiantis visas tokias pratybas kaip pasirengimą invazijai, piktai atkirto ir surengė kovinio šaudymo pratybas.
Seulo kariuomenė nurodė, kad „apie 7 val. 44 min. vietos (24 val. 22 min. Lietuvos) laiku užfiksavo, kad paleistos kelios trumpojo nuotolio balistinės raketos“, ir pridūrė, kad jos nuskrido apie 300 km, o paskui nukrito į Rytų jūrą, dar vadinamą Japonijos jūra.
„Glaudžiai dalijamės atitinkama informacija su JAV ir Japonija ir išlaikome aukščiausią parengtį“, – pridūrė Jungtinis štabų vadų komitetas.
Japonijos žiniasklaida pranešė, kad buvo paleistos trys trumpojo nuotolio balistinės raketos, o ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida) pasmerkė „besikartojančius ir labai dažnus“ Šiaurės Korėjos ginklų bandymus.
Šie „veiksmai kelia grėsmę Japonijos, regiono ir tarptautinės bendruomenės taikai ir saugumui. Mes su tuo nesitaikstysime“, – pridūrė F. Kishida.
Šie paleidimai įvyko praėjus vos kelioms dienoms po to, kai ketvirtadienį baigėsi kasmetinės Seulo ir Vašingtono pratybos „Laisvės skydas“, kuriose šiemet dalyvavo dvigubai daugiau karių.
Šį mėnesį Pchenjanas perspėjo, kad Seulas ir Vašingtonas už pratybas sumokės brangią kainą, o vėliau paskelbė, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) vadovavo artilerijos daliniui, kuris, pasak jo, galėjo smogti Pietų Korėjos sostinei.
„Tai labai gerai apskaičiuotas Pchenjano žingsnis laiko atžvilgiu – paleisti kelias raketas, kad parodytų, jog yra pajėgus atlikti tokį veiksmą net tada, kai mieste lankosi vyriausiasis JAV diplomatas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Sangdzi universiteto karinių studijų profesorius Choi Gi-ilas (Čoi Giiras).
Šiaurės Korėja po JAV ir Pietų Korėjos bendrų pratybų paprastai rengia raketų paleidimus „kaip atsaką už atsaką“, AFP sakė Korėjos gynybos pramonės studijų asociacijos atstovas Han Kwon-hee (Han Kvonhi).
Pasak jo, A. Blinkeno buvimas tik sustiprina jų motyvaciją, nes tai „reiškia didesnį Vašingtono dėmesį ir didina spaudimą priimančiajam Seului“.
Naujausi komentarai