Pereiti į pagrindinį turinį

B.Obama rinkėjus vilioja ir alumi

B.Obama rinkėjus vilioja ir alumi
B.Obama rinkėjus vilioja ir alumi / Scanpix nuotr.

Antros kadencijos siekiantis JAV prezidentas Barackas Obama vilioja rinkėjus ne tik dosniais pažadais ir skambiais šūkiais, bet ir tiesiai Baltuosiuose rūmuose brandinamu alumi.

Baltųjų rūmų medaus elis

Apie tai, kad šalies vadovas už asmenines lėšas įsigijo nedidelę alaus daryklėlę ir įrengė ją Baltuosiuose rūmuose, visas pasaulis sužinojo dar praėjusių metų pabaigoje, kai prezidentas savo alumi pavaišino seržantą, apdovanotą medaliu už drąsą.

Šią savaitę paaiškėjo, kad B.Obama ne tik toliau sėkmingai gamina alų, bet ir vežasi jo su savimi keliaudamas po šalį ir vykdydamas rinkimų kampaniją.

Antradienį vienas amerikietis Ajovos valstijoje prezidento pasiteiravo, kaip gyvuoja Baltųjų rūmų alaus darykla. B.Obama netuščiažodžiavo – paprašė padėjėjų atnešti iš savo autobuso butelį ir padovanojo jį tėvynainiui. Ant butelio puikavosi firminė etiketė su užrašu „Baltųjų rūmų medaus elis“.

Medus – iš žmonos avilio

Žurnalistai tuoj pat atakavo Baltųjų rūmų atstovą spaudai Jay Carney klausimais apie alų. Šis papasakojo, kad prezidento rezidencijoje gaminamas tiek šviesusis, tiek tamsusis alus, o medus imamas iš avilio, kurį Baltųjų rūmų kieme įrengė pirmoji ponia Michelle Obama.

„Ragavau tik šviesiojo, ir jis tikrai gaivinantis, – įspūdžiais pasidalijo J.Carney, bet daugiau pasakoti atsisakė: – Šiuo klausimu mano žinios išsemtos. Paprastai, kai man siūlo alaus, aš neklausiu, kaip jis gaminamas, o tiesiog jį geriu.“

Anksčiau B.Obamos padėjėjai pasakojo, kad jo darykloje gaminama keletas rūšių alaus, bet kiekvienas jų turi medaus priedų, pavyzdžiui, „Medaus šviesusis“ ir „Medaus porteris“.

Baltųjų rūmų medaus elis saugomas ypatingoms progoms, tokioms kaip prezidento rezidencijoje tradiciškai rengiama Nacionalinės futbolo lygos finalo peržiūra, į kurią kviečiami politikai ir Holivudo žvaigždės.

Dar keturis alaus!

Kad mėgsta alų, B.Obama niekada neslėpė. Pernai lankydamasis Airijoje jis viešai mėgavosi alumi „Guinness“ ir net keletą kartų su kitų šalių vadovais dėl sporto varžybų baigties lažinosi iš alaus dėžės.

Kai 2009 m. Jungtinėse Valstijose kilo skandalas dėl rasinio skirstymo, B.Obama jį irgi malšino alumi, pakvietęs prie bokalo pasikalbėti klaidingai sulaikytą juodaodį mokslininką Henry Louisą Gatesą ir baltaodį Masačusetso policininką Jamesą Crowley.

Per trijų dienų rinkimų turą po Ajovos valstiją B.Obama neatsispyrė malonumui paragauti ir vietos alaus, taip pat pavaišino ir dešimtį Ajovos valstijos mugės lankytojų. Prezidentą apspitę gerbėjai vietoj „Dar ketverius metus!“ ėmė skanduoti „Dar keturis alaus!“

Senos tradicijos

Tad B.Obama įeis į istoriją ne tik kaip pirmasis juodaodis JAV prezidentas, bet ir kaip pirmasis Baltųjų rūmų šeimininkas, pradėjęs ten gaminti alų.

 

Pirmieji JAV prezidentai, tarp jų George'as Washingtonas ir Thomas Jeffersonas, taip pat mėgo šį gėrimą ir patys gamino jį asmeninėse alaus daryklose. Bet, kitaip negu B.Obama, jie darė tai savo dvaruose.

G.Washingtonas net kviesdavo rinkėjus į susitikimus ir juos vaišindavo stipriaisiais gėrimais, o palikęs postą tapo stambiu viskio gamintoju. Po jo JAV prezidento alkoholinių gėrimų spintelė retai būdavo tuščia: ją užpildydavo Th.Jeffersono importuotas vynas, Franklino D.Roosevelto mėgtas martinis ir Billo Clintono pamėgta degtinė „Gray Goose“.

Daugelis Jungtinių Valstijų vadovų vartojo alkoholį, bet buvo ir keletas išimčių. George'as W.Bushas būdamas jaunesnis labai mėgdavo svaigintis, bet šio blogo įpročio atsisakė dar prieš tapdamas prezidentu.

Alkoholio nevartoja ir B.Obamos varžovas šiuose prezidento rinkimuose mormonas Mittas Romney.


Dėl reitingų teks pakovoti

Prieš ketverius metus užtikrinta pergalė Ajovoje padėjo B.Obamai žengti į Baltuosius rūmus. Dabar ekonominė padėtis, orai ir nuotaikos šioje valstijoje visiškai kitokios.

B.Obamos šios savaitės rinkimų kampanija Ajovoje buvo gerokai nykesnė nei prieš ketvertą metų. Jis nevažinėjo mugės atrakcionų elektriniais automobiliukais, surinko mažiau žmonių ir dalijo mažiau pažadų.

Nors senas amerikiečių posakis, kad rinkėjai balsuoja už tą kandidatą, su kuriuo norėtų išgerti alaus, dar nepamirštas, B.Obamą Ajovos valstijos gyventojai pasitiko šaltokai. Vienas pirmųjų Ajovos valstijos mugės lankytojų, kuriam prezidentas norėjo paspausti ranką, susiraukė, atsitraukė ir tarė: „Ne, ačiū.“

Apklausos rodo, kad lapkričio 6 d. prezidento rinkimuose susirungsiančių B.Obamos ir M.Romney populiarumas Ajovoje yra apylygis. Dar blogesnė naujiena dabartiniam prezidentui – respublikonai šioje valstijoje turi daugiau registruotų rinkėjų negu demokratai, nors po B.Obamos pergalės 2008 m. jo partija turėjo 100 tūkst. registruotų rinkėjų persvarą.

„Tokio entuziazmo, kokį matėme čia pirmą kartą, jau nebėra“, – pripažino Ajovos universiteto profesorius Timas Hagle'as.

Maršaltauno mieste pasiklausyti B.Obamos susirinko 555 žmonės, Oskalusoje – 852, Bune – daugiau nei 2 tūkst. Šie skaičiai yra gerokai kuklesni nei per rinkimų kampaniją prieš ketverius metus.

Pasikeitė ir B.Obamos retorika. Nors kalbėjo apie daug nuostolių Ajovai ir kitoms valstijoms pridariusią sausrą, jis nė karto neužsiminė apie klimato kaitą. Kova su klimato atšilimu kartu su sveikatos apsaugos ir finansinio reguliavimo reformomis 2008-aisiais buvo pagrindiniai B.Obamos rinkimų pažadai. Pastaruosius du jam pavyko įgyvendinti, bet įstatymas, mažinantis šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją, užstrigo Senate.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų