Pereiti į pagrindinį turinį

Buvęs TVF vadovas nuteistas už finansinius nusikaltimus

2024-12-20 16:11
Jūras Barauskas (ELTA)

Madrido teismas penktadienį pranešė, kad buvęs Tarptautinio valiutos fondo vadovui ir Ispanijos ūkio ministrui Rodrigo Rato už nusikaltimus, susijusius su mokesčiais, pinigų plovimu ir korupcija, skirta daugiau nei ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

Buvęs TVF vadovas nuteistas už finansinius nusikaltimus
Buvęs TVF vadovas nuteistas už finansinius nusikaltimus

2018 m. šiam savo vardą sutepusiam buvusiam „sunkiasvoriui“ iš Ispanijos konservatorių „Liaudies partijos“ jau buvo skirta ketverių su puse metų kalėjimo bausmė dėl to, kad dirbdamas viename banke pasisavino jam patikėtas lėšas.

Prokurorai teigė, kad R. Rato nuo 2005 m. iki 2015 m. apgaudinėjo Ispanijos mokesčių inspekciją ir savo kišenę neteisėtai papildė maždaug 8,5 mln. eurų suma.

Teisėjai pripažino R. Rato kaltu dėl „trijų nusikaltimų Iždui, vieno nusikaltimo, susijusio su pinigų plovimu ir dar vieno – su asmenų korupcija“, – nurodoma teismo pranešime.

R. Rato skirta ketverių metų, devynių mėnesių ir vienos dienos kalėjimo bausmė, be to, jis turės sumokėti daugiau nei dviejų milijonų eurų baudą. Toks teismo sprendimas dar gali būti apskųstas Aukščiausiajam teismui.

R. Rato aštuonerius metus pakaitomis ėjo ūkio ministro ir ministro pirmininko Jose Maria Aznaro pavaduotojo pareigas, o nuo 2004 m. iki 2007 m. vadovavo Tarptautiniam valiutos fondui.

Po to jis vadovavo Ispanijos kredito institucijai „Bankia“, kur nuo 2010 m. iki 2012 m. neteisėtai naudojosi kompanijos kredito kortelėmis asmeninėms išlaidoms apmokėti.

Dėl to 2018 m. jis atsidūrė už grotų, o 2020 m. gale jis buvo perkeltas į lengvojo režimo kalėjimą.

Banko „Bankia“ skandalas į dienos šviesą iškilo per patį sunkios ekonominės krizės piką, kai daugeliui sunkiai sekėsi sudurti galą su galu.

Dėl to Ispanijoje kilo pasipiktinimo banga, kuri dar labiau išaugo, kai vyriausybė skyrė 22 mlrd. eurų gelbėti šią ant bankroto ribos atsidūrusią kredito įstaigą, netrukusią tapti nekenčiamu finansinio pertekliaus simboliu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra