Pereiti į pagrindinį turinį

Buvusiam EK vadovui – kritika dėl patarinėjimo bankui „Brexit“ klausimais

2016-07-10 16:30
BNS inf.

Buvęs Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozu) šeštadienį susidūrė su kritikos banga paaiškėjus, kad jis patarinės JAV investicijų bankui „Goldman Sachs“ dėl „Brexit“ padarinių.

Jose Manuelis Barroso
Jose Manuelis Barroso / Scanpix nuotr.

J.M.Barroso, kuris taip pat yra dirbęs Portugalijos premjeru, taps banko tarptautinio padalinio Londone „Goldman Sachs International“ (GSI) nevykdomuoju pirmininku.

„Jose Manuelis atneša į „Goldman Sachs“ didžiules įžvalgas ir patirtį, įskaitant nuodugnų Europos supratimą“, – sakoma GSI vykdomųjų vadovų Michaelo Sherwoodo (Maiklo Šervudo) ir Richardo Gnodde'o (Ričardo Gnodo) pareiškime.

Tačiau šis paskyrimas sulaukė viso politinio spektro kritikos.

Portugalijos radikalaus Kairės bloko, kuris remia valdančiąją kairiųjų koaliciją, lyderis Pedro Filipe Soaresas (Pedru Filipė Suarišas) sakė: „Šis paskyrimas rodo, kad Europos elitas, kuriam priklauso Barroso, neturi jokios gėdos.“

Tuo tarpu Prancūzijos užsienio prekybos ministras Matthias Feklis (Matijas Feklis) „Twitter“ parašė: „Prastas tarnavimas žmonėms, tarnavimas sau pačiam „Goldman Sachs“: Barroso, nepadorus atstovas senosios Europos, kurią mūsų atstovas keis.“

M.Feklio kolegos socialistai Europos Parlamente taip pat pasmerkė J.M.Barroso žingsnį, kurį pavadino „skandalingu“.

„Geras darbas eurofobams“

„Mes raginame pakeisti taisykles, kad nebūtų skiriami buvę eurokomisarai“, – bendrame pareiškime rašė prancūzų socialistų europarlamentarai, kurie pridūrė, kad šita „besisukančių durų sistema labai primena interesų konfliktą“.

J.M.Barroso Europos Komisijos pirmininku dirbo dešimtmetį iki 2014-ųjų – ir per pasaulinę finansų krizę. Prieš tai, nuo 2002-ųjų iki 2004-ųjų, jis buvo Portugalijos premjeras.

„Praleidus daugiau kaip 30 metų politikoje ir visuomenės tarnyboje tai yra įdomus ir skatinantis iššūkis, kuris sudarys sąlygas man panaudoti savo įgūdžius pasaulinei finansų institucijai“, – sakė J.M.Barroso portugalų dienraščiui „Expresso“.

„Goldman Sachs“ aktyviai dalyvavo pardavinėjant sudėtingus finansinius produktus, tarp jų – antrines būsto paskolas hipotekos rinkoje, kurios prisidėjo prie 2008 metų pasaulinės finansų krizės.

Kairiosios pakraipos prancūzų dienraštis „Liberation“ šį J.M.Barroso paskyrimą pavadino „blogiausiu laiko parinkimu Sąjungai ir geru darbu eurofobams“ ir pridūrė, jog tai prilygsta „piršto“ parodymui Europai.

Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio fronto (FN) lyderė Marine Le Pen (Marin Le Pen) „Twitter“ parašė, jog šis paskyrimas nėra „stebinantis dalykas žmonėms, kurie žino, kad ES tarnauja ne žmonėms, o finansų oligarchijai“.

Nepaisant kritikos choro, J.M.Barroso paskyrimas atitinka Europos Komisijos taisykles, kurios sako, kad komisarai lieka atskaitingi šiai institucijai pusantrų metų po savo kadencijos pabaigos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų