Priežastis – išryškėję centro kairiųjų gilūs politiniai nesutarimai po to, kai referendume šalis pasisakė už pasitraukimą iš Europos Sąjungos.
J. Corbynas, kaip ir konservatorių premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas), ragino šalies žmones palaikyti tolesnę narystę Bendrijoje.
D. Cameronas tapo pirmąją auka po pralaimėjusios „Pasilikti“ kampanijos: penktadienio rytą, kai paaiškėjo, kad d. Britanija 52 proc. prieš 48 proc. balsų pasisakė už išstojimą iš ES, premjeras pareiškė atsistatydinsiantis.
Tuo tarpu sekmadienį paryčiais J. Corbynas paskelbė pašalinęs šešėlinį užsienio reikalų užsienio reikalų sekretorių Hilary Benną (Hilarį Beną), kuris ragino partijos narius atsistatydinti, jeigu leiboristų lyderis neatsisakys savo posto.
Vienas leiboristų atstovas sakė, kad J. Corbynas prarado pasitikėjimą H. Bennu, nurodė BBC.
Du leiboristai įstatymų leidėjai šeštadienį pasiūlė balsuoti už nepasitikėjimą opozicijos lyderiu, atskleisdami daugelio deputatų jaučiamą pyktį didėjant suvokimui, kokie gali būti vadinamojo „Brexit“ referendumo padariniai.
J. Corbynas buvo kaltinamas, kad pralaimėjo referendumą nesugebėjęs sutelkti partijos rinkėjų branduolio – darbininkų klasės, kurios daugiau negu trečdalis narių (37 proc.) nepaisė savo partijos raginimo ir palaikė pasitraukimą iš ES per ketvirtadienį vykusį istorinį referendumą.
J. Corbynas nesureikšmino raginimo surengti jam interpeliaciją, bet šis klausimas tikriausiai bus pagrindinis per pirmadienį vyksiantį Leiboristų partijos parlamentinės frakcijos posėdį.
Kad būtų surengtas balsavimas dėl nepasitikėjimo, jam turi pritarti bent 20 proc. iš 229 leiboristų įstatymų leidėjų. Jeigu taip nutiktų, tuomet J. Corbyno likimą spręstų partijos nariai, kurie iškėlė šį veteraną socialistą į savo lyderio postą pernai rugsėjį.
Naujausi komentarai