Pereiti į pagrindinį turinį

D. Tuskas: Graikija turi paskutinę galimybę

2015-07-08 14:16
BNS inf.
Reuters nuotr.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį perspėjo, kad Graikija ir jos Europos partnerės dabar turi paskutinę galimybę susitarti dėl pagalbos, nes to reikia, kad skolų slegiami Atėnai liktų euro zonoje.

„Be vienybės Graikijos klausimu po keturių dienų mes atsibusime kitokioje Europoje, tai tikrų tikriausiai yra paskutinis raginimas Graikijai ir mums, mūsų paskutinė galimybė“, – sakė D.Tuskas Europos Parlamente Strasbūre.

Anksčiau graikų premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) europarlamentarams žadėjo, kad Atėnai „rytoj pateiks naujus konkrečius pasiūlymus, įtikinamas reformas už sąžiningą ir gyvybingą sprendimą“ po penkis mėnesius trukusių bevaisių derybų.

Kairiųjų stovyklos atstovas A.Cipras sausį laimėjo rinkimus, žadėdamas atsisakyti ankstesnės vyriausybės griežto taupymo priemonių, kurios buvo įvestos mainais į 240 mlrd. eurų tarptautinę finansinę pagalbą Atėnams.

Antradienį 18 Graikijos euro zonos partnerių perspėjo, kad Atėnai turi pateikti įtikinančią ir konkrečią naują reformų programą iki ketvirtadienio vakaro – prieš lemiamą ES viršūnių susitikimą sekmadienį, arba rizikuoja iškristi iš vieningos valiutos zonos.

D.Tuskas parlamente sakė, kad A.Cipro kreipimasis ir europarlamentarų atsakymai parodė, kaip „mes esame susiskaldę dėl Graikijos“, tačiau paragino visas šalis vengti priešpriešinių kaltinimų ir gerbti vieniems kitus.

Tačiau skola yra skola, ir ji turi būti grąžinta, sakė jis, pridurdamas, kad Graikijos krizė nėra pamokanti pasaka, kurioje kreditoriai yra blogi, o skolininkas – „nekalta auka“.

D.Tuskas dar kartą perspėjo dėl Europos laukiančių didesnių pavojų, jeigu nepavyktų susitarti ir Graikija būtų išmesta iš euro zonos.

„Ieškokite pagalbos pas savo draugus, o ne pas savo priešus, ypač kai jie negali jums padėti“, – sakė jis parlamente, greičiausiai kalbėdamas apie Rusiją.

D.Tuskas ne kartą perspėjo, kad nesugebėjimas išspręsti dabartinės krizės, dėl kurio Graikija atsidūrė prie visiško ekonominio kracho ribos, turėtų neigiamos įtakos ir pačiai šaliai, ir visos Europos „geopolitinei“ padėčiai.

Buvęs Lenkijos premjeras D.Tuskas yra žinomas dėl savo griežtos pozicijos Rusijos atžvilgiu ir jos laikosi vertindamas Maskvos veiksmus Ukrainos konflikte.

Po atėjimo į valdžią A.Cipras kelis kartus lankėsi Maskvoje, buvo susitikęs su prezidentu Vladimiru Putinu ir ne kartą kalbėjo apie ilgalaikius jų šalis siejančius politinius ir kultūrinius ryšius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų