Toks A. Dudos prieštaravimas kelia sumaištį šalies diplomatinėje tarnyboje.
Lenkijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad keičia 50 ambasadorių, kad būtų atsižvelgta į liberalesnes ir proeuropietiškas D. Tusko koalicinės vyriausybės, kuri praėjusiais metais išstūmė ankstesnę dešiniosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) administraciją, pažiūras.
Tačiau prezidentas, PiS sąjungininkas A. Duda nesutaria su D. Tusku ir, naudodamasis prezidento įgaliojimais, blokuoja vyriausybės reformų darbotvarkę ir aukštų pareigūnų paskyrimus.
Šią savaitę Vašingtone vykstančiame NATO viršūnių susitikime A. Duda dalyvauja kartu su Lenkijos ambasadoriaus prie NATO pareigas einančiu Jaceku Najderiu, kurio paskyrimas, anot jo, prieštarautų Lenkijos interesams.
A. Duda, kurio antroji ir paskutinė kadencija baigsis kitais metais, taip pat vetavo kai kuriuos D. Tusko teisės aktus ir sustabdė teisėjų keitimą. Jį D. Tuskas pažadėjo atlikti siekdamas atkurti Lenkijos teismų nepriklausomybę ir mainais į tai, kad Briuselis išmokės milijardus eurų ES lėšų, kurios buvo įšaldytos valdant PiS.
„Neaišku, ko prezidentas Duda siekia [po 2025-ųjų], bet manau, kad tie, kurie tikėjosi, jog jo pozicija sušvelnės, gali pažvelgti į tai, kaip jis elgiasi, ir pamatyti, kad šiuo metu jis tikrai neatrodo suinteresuotas labiau bendradarbiauti su Tusku“, – sakė buvęs Lenkijos ambasadorius Tomaszas Orlowskis.
Naujausi komentarai