Donaldas Tuskas: seniai įtarėme, kad Vengrija informuoja Maskvą apie ES susitikimus Pereiti į pagrindinį turinį

Donaldas Tuskas: seniai įtarėme, kad Vengrija informuoja Maskvą apie ES susitikimus

2026-03-22 22:11
BNS inf.

Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas pareiškė, kad Varšuva jau seniai įtarė, jog Vengrija informuoja Maskvą apie Europos Sąjungos (ES) susitikimus.


<span>Donaldas Tuskas: seniai įtarėme, kad Vengrija informuoja Maskvą apie ES susitikimus</span>
Donaldas Tuskas: seniai įtarėme, kad Vengrija informuoja Maskvą apie ES susitikimus / Mikhail Metzel/Kremlin Pool / ZUMAPRESS.com nuotr.

Taip jis pareiškė JAV dienraščiui „The Washington Post“ šeštadienį, remiantis neįvardytu Europos saugumo pareigūnu, paskelbus, kad Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjartas (Pėteris Sijartas) per ES susitikimų pertraukas tiesiogiai skambindavo į Maskvą ir realiuoju laiku dalijosi informacija apie vidaus diskusijas bei galimus sprendimus su Rusijos kolega Sergejumi Lavrovu.

Anot šaltinio, tai reiškia, kad „kiekviename ES susitikime daugelį metų iš esmės už stalo sėdėjo Maskva“.

„Žinia, kad (Vengrijos premjero Viktoro) Orbano žmonės iki smulkmenų informuoja Maskvą apie ES Tarybos susitikimus, neturėtų nieko stebinti“, – socialiniame tinkle „X“ sekmadienį parašė D. Tuskas.

„Jau seniai turėjome tokių įtarimų. Tai viena iš priežasčių, kodėl aš kalbu tik tada, kai tai griežtai būtina, ir pasakau tik tiek, kiek reikia“, – teigė jis.

Užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) taip pat paskelbė įrašą „X“, tiesiogiai kreipdamasis į P. Szijjarto: „Tai daug ką paaiškintų, Peteri.“

JAV dienraščio teigimu, nuo 2022 metų vasario, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, P. Szijjarto Maskvoje oficialiai lankėsi 16 kartų.

Per vėliausią vizitą kovo 4 dieną jis susitiko su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

„The Washington Post“ taip pat pranešė, kad Rusijos žvalgybos tarnybos esą pasiūlė planą surengti netikrą pasikėsinimą į V. Orbaną, siekiant padidinti jo mažėjantį populiarumą prieš balandžio 12 dieną numatytus šalies parlamento rinkimus. Budapeštas šiuos pranešimus atmetė, pavadindamas juos absurdiškais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų