Tai bus dar vienas žingsnis Saudo Arabijos lyderio diplomatinės reabilitacijos kelyje, praėjus mažiau nei ketveriems metams po Stambule įvykdyto žurnalisto ir disidento Jamalo Khashoggi (Džamalo Chašogdžio) nužudymo.
E. Macrono biuras ketvirtadienio vakarą numatytą susitikimą vadina „darbo vakariene“. Ji užbaigs ilgą Prancūzijos lyderio darbo dieną. Ketvirtadienio rytą jis dar buvo Bisau Gvinėjoje, kur baigė trijų dienų vizitą Afrikoje.
Tai pirma Saudo Arabijos princo kelionė į Europos Sąjungą po J. Khashoggi nužudymo Saudo Arabijos konsulate Stambule. Jungtinėse Valstijose gyvenęs žurnalistas atvykęs į konsulatą, pasak turkų pareigūnų, buvo pasmaugtas, o jo kūnas – sukapotas.
Prieš atvykdamas į Prancūziją princas Mohammedas trumpam buvo užsukęs į Graikiją.
Prancūzija ir kitos Europos šalys siekia užsitikrinti energijos šaltinių, kad sumažintų savo priklausomybę nuo naftos ir dujų tiekimo iš Rusijos. Prancūzija taip pat yra pagrindinė ginklų ir gynybos priemonių tiekėja Persijos įlankos šalims.
Po J. Khashoggi nužudymo ilgainiui princas į karalystę pritraukė garsių investuotojų. Jis taip pat atnaujino Saudo Arabijos santykius su Turkija, o tai yra svarbus žingsnis siekiant susigrąžinti tarptautines pozicijas.
Vakarų žvalgyba priėjo išvados, kad M. bin Salmanas prisidėjo prie žurnalisto nužudymo. Dėl to princas neteko pasibaisėjusių savo rėmėjų paramos Vakaruose, kurie anksčiau sveikino jo karalystėje vykusias socialines reformas.
Karalystės pareigūnai neigia, kad sosto įpėdinis kaip nors susijęs su Saudo Arabijos agentų įvykdyta operacija, bet ši žmogžudystė sutepė M. bin Salmano reputaciją.
E. Macronas buvo vienas iš aukščiausio rango pasaulio lyderių, susitikusių su princu Mohammedu netrukus po žurnalisto nužudymo, kai 2018 metais Argentinoje vykusiame Didžiojo dvidešimtuko viršūnių susitikime kameros užfiksavo įtemptą jų pokalbį. Nuo to laiko jie buvo susitikę kelis kartus.
Naujausi komentarai