Komisija atliko nuodugnią analizę dvylikos šalių, kuriose 2017 metais galėjo susidaryti makroekonominis disbalansas, ir nustatė, kad vienuolikoje iš jų iš tiesų buvo jaučiamos tokios tendencijos.
Iš tiesų Italija, Kroatija ir Kipras susidūrė su „perviršiniu ekonominiu disbalansu“, kuris „kelia pavojų deramam Ekonominės ir pinigų sąjungos funkcionavimui“, perspėjo Komisija.
Bulgarijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Ispanijoje ir Švedijoje taip pat susidarė disbalansas, kuris galėjo „sukelti makroekonominių pokyčių, galinčių neigiamai paveikti deramą šalies ar visos ES funkcionavimą“. Bulgarijoje, Prancūzijoje ir Portugalijoje, kuriose anksčiau buvo fiksuotas perviršinis disbalansas, pastebimas pagerėjimas.
Slovėnija buvo vienintelė valstybė, kuriai pavyko sustabdyti neigiamas ekonomines tendencijas nuo tada, kai pernai buvo atliktas pirminis vertinimas.
Komisija paragino valstybes įveikti savo ekonomines rizikas naudojantis dabartiniu bloko augimu.
„Stiprios ekonomikos yra tos, kurios ir toliau mėgina pašalinti trūkumus, net ir gerais laikais“, - sakė EK euro reikalų ir socialinio dialogo komisaras Valdis Dombrovskis.
ES valstybės narės turėtų pristatyti savo ekonominių reformų planus balandį, - juose šalys turi nurodyti, kaip jos ketina įveikti Komisijos nustatytus iššūkius.
Naujausi komentarai