„Ir toliau svarstysime visas turimas galimybes, įskaitant ribojamąsias priemones, kuriomis galėtume atsakyti į Mahsos Amini nužudymą ir į tai, kaip Irano saugumo pajėgos reaguoja į demonstracijas“, – pareiškė jis Europos Parlamentui.
J. Borrellis pridūrė, kad kalbėdamas apie „ribojamąsias priemones“ jis turi omenyje sankcijas.
ES diplomatijos vadovas pasmerkė Irano režimo represijas prieš protestuotojus, kurias pavadino „neproporcingomis“ ir „nepateisinamomis“, ir priminė, kad dėl tokių veiksmų buvo „prarasta dešimtys gyvybių“.
Jis taip pat pareiškė užuojautą dėl M. Amini mirties. Ši 22 metų mergina atsidūrė ligoninėje su mirtinais sužalojimais po to, kai buvo suimta liūdnai pagarsėjusios Irano moralės policijos.
„Norėčiau išreikšti mūsų susižavėjimą visame Irane vykstančiomis daugiausia moterų, bet taip pat ir vyrų demonstracijomis, kuriose protestuojama prieš jos [M. Amini] nužudymą ir prieš jų patirtas represijas“, – pareiškė J. Borrellis.
„Matėme, kaip pasipiktinimo ir pasibaisėjimo banga Irane virto nacionaliniu protestu“, kurio dalyviai reikalauja „pagarbos, teisingumo ir lygybės – nieko daugiau“, pažymėjo jis.
ES diplomatijos vadovas pridūrė, jog nėra nė vieno požymio, kad dėl M. Amini mirties būtų atliekamas „patikimas tyrimas“, o režimas, kuris šalyje blokuoja internetą ir socialinius tinklus bei programėles, neprisiima jokios atsakomybės.
Naujausi komentarai