„Jeigu valdžia bus užgrobta jėga ir bus atkurtas Islamo emyratas, Talibano lauks nepripažinimas, izoliacija, tarptautinės paramos nebuvimas ir tolesnio konflikto bei ilgalaikio nestabilumo Afganistane perspektyva“, – sakė ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis).
„ES siekia tęsti partnerystę ir toliau palaikyti Afganistano žmones. Tačiau parama bus tęsiama su sąlyga, kad bus rastas taikus ir įtraukus sprendinys ir bus gerbiamos visų afganistaniečių, įskaitant moteris, jaunimą ir mažumas, pagrindinės teisės“, – nurodė jis išplatintame pareiškime.
Pasak J. Borrellio, „nepaprastai svarbu, kad būtų išsaugoti per du pastaruosius dešimtmečius moterų ir mergaičių pasiekti reikšmingi laimėjimai, įskaitant prieinamą švietimą“.
„ES smerkia vis dažnesnius tarptautinės humanitarinės teisės ir žmogaus teisių pažeidimus, ypač Talibano kontroliuojamose vietovėse ir miestuose“, – sakė J. Borrellis.
Talibano lauks nepripažinimas, izoliacija, tarptautinės paramos nebuvimas ir tolesnio konflikto bei ilgalaikio nestabilumo Afganistane perspektyva.
Anot jo, 27 valstybių Bendrija taip pat ragina Kabulo valdžią „išspręsti politinius nesutarimus, padidinti visų suinteresuotų šalių atstovavimą ir palaikyti kontaktus su Talibanu remiantis vieninga pozicija“.
Šis pareiškimas buvo paskelbtas afganų kariams pasitraukus iš trečio pagal dydį šalies miesto Herato, talibams tęsiant žaibišką puolimą ir užimant vis daugiau Afganistano teritorijų.
Šis puolimas prasidėjo gegužės mėnesį, JAV vadovaujamai karinei koalicijai pradėjus galutinį savo pajėgų išvedimo etapą. Paskutinieji užsienio kariai turėtų būti išvesti iki šio mėnesio pabaigos.
Naujausi komentarai