„Sveikiname Marią Ressą, pirmąją filipinietę, laimėjusią Nobelio taikos premiją, – praėjus trims dienoms po apdovanojimo paskelbimo sakė prezidento atstovas Harry Roque'as. – Tai filipinietės pergalė ir mes dėl to labai džiaugiamės.“
„Bet, žinoma, tiesa, kad yra asmenų, manančių, jog Maria Ressa dar turi apginti savo vardą mūsų teismuose“, – pridūrė jis. – Tiesą sakant, Filipinuose ji yra nusikaltėlė, nuteista už kibernetinį šmeižtą, jai iškeltos kitos bylos Filipinuose.“
M. Ressa ir Rusijos žurnalistas Dmitrijus Muratovas penktadienį pelnė 2021 m. Nobelio taikos premiją „už pastangas ginant saviraiškos laisvę, kuri yra būtina demokratijos ir ilgalaikės taikos sąlyga.“
H. Roque'as sakė, kad Nobelio komiteto sprendimas neturėtų būti vertinamas kaip priekaištas prezidento Rodrigo Duterte's administracijai. R. Duterte dažnai kritikuodavo M. Ressą ir jos naujienų svetainę „Rappler“ bei teigė, kad ji platina suklastotas žinias.
„Rappler“ išsamiai pranešė apie R. Duterte's kampaniją prieš nelegalius narkotikus, per kurią nuo 2016 metų žuvo daugiau nei 7 tūkst. žmonių.
„Tikrai ne. Tai tikrai ne antausis vyriausybei, – sakė H. Roque'as. – Nėra jokio antausio, nes visi žino, kad niekas niekada Filipinuose nebuvo cenzūruojamas.“
58 metų M. Ressa interviu AFP šeštadienį sakė, kad ji dar turi teisme atremti septynias bylas, tarp jų apeliacinį skundą dėl kibernetinio šmeižto, už kurį jai gresia šešeri metai kalėjimo. Kitos kibernetinio šmeižto bylos anksčiau šiemet buvo atmestos.
M. Ressa yra ir JAV pilietė, ji sakė turinti viltį, jog apdovanojimas padės apginti ją ir kitus žurnalistus Filipinuose nuo fizinių užpuolimų ir grasinimų internete.
Naujausi komentarai