Graikija ir jos tarptautiniai skolintojai šeštadienį susitiks Paryžiuje tartis dėl didžiulės Atėnų finansinio gelbėjimo programos ir reformų, kurias ši šalis turi vykdyti mainais į labai reikalingas lėšas, pranešė šaltiniai.
Iki šiol šiose derybose didesnės pažangos nebuvo pasiekta. Tuo tarpu Atėnams lieka vis mažiau lėšų atsiskaityti su skolintojais, todėl didėja valstybės bankroto ir potencialaus chaotiško pasitraukimo iš euro zonos tikimybė.
„Briuselio grupė susitiks šį savaitgalį rytojaus popietę“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė Europos Komisijos atstovė Mina Andrejeva.
Briuselio grupę sudaro Graikija, Europos Sąjunga, Europos centrinis bankas (ECB) ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF), taip pat Europos stabilumo mechanizmas (ESM), platinantis obligacijas ir kitas skolinimosi priemones finansų rinkose, kad surinktų kapitalo Bendrijos šalims padėti.
Naujasis susitikimas vyks Paryžiuje, o ne Briuselyje, kaip buvo planuota anksčiau. Vienas ES šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP, kad taip buvo nuspręsta dėl „logistikos priežasčių“, pridūręs, kad susitikimas „kaip tikimasi, truks ilgiau negu vieną dieną“.
„Stengiamės, kad procesas toliau tęstųsi, – aiškino M.Andrejeva. – Problema – ne ta, kad nepakanka dialogo, o ta, kad nepakanka techninio darbo. Procesui stinga skaičių, išsamių lentelių.“
Ji pridūrė, kad šios diskusijos tebėra „dar labai toli nuo kalbų apie finansinį gelbėjimą“.
Šios derybos vyks prieš balandžio 24-ąją planuojamą neformalų susitikimą Rygoje, kur 19 euro zonos šalių finansų ministrai turės galimybę „įvertinti pažangą“, nurodė M.Andreeva.
Graikija siekia, kad jai kuo skubiau būtų pervesta nauja 7,2 mlrd. eurų išmoka pagal finansinės pagalbos programą, kad šalis išvengtų jai gresiančio nemokumo ir potencialiai pragaištingo pasitraukimo iš euro zonos. Tačiau Atėnai nenori sutikti su griežtomis sąlygomis dėl reformų, kurias jiems kelia tarptautiniai kreditoriai.
Naujausi komentarai