Austrija ką tik perspėjo Graikiją dėl silpno Šengeno zonos sienų užtikrinimo
Berlynas, sausio 23 d. (). Graikija šeštadienį vėl susilaukė spaudimo dėl to, kaip šalyje sprendžiama migrantų krizė – Austrijos vidaus reikalų ministrė Johanna Mikl-Leitner (Johana Mikl-Leitner) perspėjo Atėnus, kad Graikijai gresia „laikinas pašalinimas“ iš Šengeno bevizio režimo zonos Europoje.
Savaitės vidury Graikijos aukščiausias migracijos reikalų pareigūnas piktinosi laikraštyje „Financial Times“ paskelbtu vienu straipsniu, kuriame tvirtinta, kad keli Europos šalių ministrai ir aukšti ES pareigūnai maną, jog grasinimu išmesti iš Šengeno zonos galima būtų priversti Graikiją efektyviau saugoti savo sienas.
Jaunesnysis migracijos reikalų ministras Janis Mouzalas (Yiannis Mouzalas) sakė, kad tas straipsnis pilnas „melagysčių ir iškraipymų“, bet J. Mikl-Leitner vis tiek tvirtina, kad laikinas pašalinimas yra reali galimybė.
„Jeigu Atėnų vyriausybė galų gale nesiims daugiau priemonių (ES) išorės sienoms užtikrinti, tuomet reikėtų atvirai nagrinėti laikiną Graikijos pašalinimą iš Šengeno zonos“, – sakė J.Mikl-Leitner interviu Vokietijos dienraščiui „Die Welt“.
„Tai tik mitas, kad Graikijos ir Turkijos sienos neįmanoma sukontroliuoti“, – tvirtino J.Mikl-Leitner.
„Jei Šengeno signataras pastoviai nevykdo savo įsipareigojimų ir tik dvejodamas priima pagalbą, tuomet mes neturėtume atmesti tos galimybės“, – pridūrė ji.
„Daugelio europiečių kantrybė pasiekė ribą... Kalbėjome daug, dabar turime veikti. Saugoti stabilumą, tvarką ir saugumą Europoje“, – ragino ji.
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde (Kristin Lagard) šeštadienį pridūrė ir savo balsą prie susirūpinimo Šengeno zonos likimu.
„Pabėgėlių krizė atsidūrė ties lemiamu tašku, mano asmeniniu požiūriu“, – sakė Ch.Lagarde Pasaulio ekonomikos forume Šveicarijos slidinėjimo kurorte Davose. Paklausta, ar tai kelia pavojų Šengeno zonai, ji atsakė: „Taip, aš taip manau“.
Pinigų stokojančią Graikiją jau daugel mėnesių iš savo partnerių Europos Sąjungoje susilaukia kritikos dėl to, kaip Atėnai tvarkosi su didžiausiu per kelis dešimtmečius migrantų antplūdžiu – šimtais tūkstančių pabėgėlių iš karo ir represijų zonos.
Daugelis migrantų Graikijos salas pavojinga kelione per jūrą pasiekia iš Turkijos ir plūsta toliau į šiaurę, daugeliui tikintis pradėti naują gyvenimą Vokietijoje, stipriausios ekonomikos šalyje Europoje.
ES praėjusį mėnesį nepritarė siūlymui šalinti Graikiją iš Šengeno; kaip pažymėjo Liuksemburgo imigracijos ministras Jeanas Asselbornas (Žanas Aselbornas), „teisiškai neįmanoma pašalinti valstybę iš Šengeno zonos“.
Bet šis klausimas vėl buvo iškeltas trečiadienį „Financial Times“ laikraštyje.
Tuo tarpu Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) neigė, kad ES būtų kaip nors grasinusi šitaip pasielgti.
Naujausi komentarai