Amerikos Montanos valstijoje gyvenantieji begaline erdve dalijasi ne tik su gyvūnais, bet ir su 150 branduolinių raketų.
„Maždaug už 20 metrų nuo manęs, požeminiame bunkeryje, yra branduolinės raketos. Jos aptvertos ir saugomos vaizdo kamerų. Kelių kilometrų spinduliu aplink nesimato nė gyvos dvasios“, – pasakojo ten esantis JAV žurnalistas Oliveris Beckmeieris.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Raketų paleidimo aikštelė aptverta ir užrakinta. Paruoštos paleidimui raketos paslėptos po plieno ir betono dangčiu.
Vis dėlto, pasirodo, šalia branduolinių raketų – ūkininko valdos. Tokia kaimynystė jo, regis, nejaudina.
„Jeigu čia nukristų raketa, viskas išlėktų į orą, bet mes vis tiek vieną dieną mirsime, juo labiau, sulaukus mano metų, žinai, kad galas jau netoli“, – šmaikštavo ūkininkas Edas Butcheris.
Vietovėje – iš viso 189 gyventojai.
„Jau pripratome. Jos čia dėl saugumo, tiesa? Aš taip save raminu“, – juokėsi vietinė gyventoja.
„Tikrai nesijaučiame saugesni dėl raketų, visi suprantame, koks būtų rezultatas“, – nesijaučiantis itin saugus sakė ir kitas.
Jeigu čia nukristų raketa, viskas išlėktų į orą, bet mes vis tiek vieną dieną mirsime.
Iš viso Amerikoje 449 tokios raketų paleidimo šachtos. Pastatytos jos XX a. šeštajame dešimtmetyje, Šaltojo karo metais.
Karo istorikas įsitikinęs, retai apgyvendinta Montana – gera vieta raketoms. „Čia gyvena mažai žmonių, todėl aukų būtų mažiau nei jei raketos būtų dislokuotos, pavyzdžiui, Manhatane“, – samprotavo istorikas Troy‘us Hallsellas. Ekspertų teigimu, bunkeriai yra patikimai apsaugoti.
Taigi slapto Amerikos branduolinio arsenalo dalys nėra jau tokios slaptos – jos matomos visiems, tik reikia žinoti, kur ieškoti – Montanos platybėse.
Naujausi komentarai