Tarp žygio dalyvių buvo apie 80 Šoa išgyvenusiųjų asmenų, taip pat grupė „Hamas“ nelaisvėje Gazos Ruože buvusių įkaitų.
Jie įveikė 3,2 km ilgio kelią iš Aušvico į Birkenau. Aušvico koncentracijos stovykla buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla.
Praėjus 80 metų po stovyklos išlaisvinimo, atminimo renginyje dalyvavo Izraelio prezidentas Izchakas Herzogas ir jo Lenkijos kolega Andrzejus Duda. Tarp I. Herzogo delegacijos narių buvo ne tik paleistų įkaitų, bet ir artimųjų tų, kurie vis dar yra „Hamas“ nelaisvėje, taip pat teroro aukų šeimų narių.
Startą žygiui, kuris vedė ir per vartus su cinišku užrašu „Darbas išlaisvina“, davė šofaras, ritualinis muzikos instrumentas.
Holokausto baisumai niekada nebus pamiršti, už juos niekada nebus atleista, sakė Eli Scharabis, kuris per 2023 m. spalio 7 d. „Hamas“ ataką neteko savo žmonos, dukterų ir brolio.
Po Holokausto visi prisiekė, kad tai niekada daugiau nepasikartos, kalbėjo Izraelio prezidentas. Nepaisant to, „59 mūsų brolius ir seseris vis dar savo rankose Gazoje laiko teroristai žudikai, vykdantys siaubingą nusikaltimą žmogiškumui“, – teigė jis. Prezidentas paragino tarptautinę bendruomenę padaryti galą šiam nusikaltimui.
Aušvico pavadinimas pasaulyje yra tapęs Holokausto ir blogio sinonimu. Vien tik čia naciai nužudė daugiau kaip milijoną žmonių, daugiausiai – žydų. Visoje Europoje jie per Šoa nužudė apie 6 mln. žydų.
Naujausi komentarai