„Tai gali būti paskutinė galimybė susigrąžinti gyvus Izraelio įkaitus“, – sakė pareigūnas, kalbėdamas su anonimiškumo sąlyga.
Pareigūnas sakė, kad „Hamas“ derybininkai anksčiau antradienį atšaukė planus vykti iš Dohos į Kairą dėl derybų po to, kai Izraelis įsiveržė per Rafacho sienos perėją Gazos Ruožo pietuose, tačiau jie netrukus išvyks į Egiptą.
Pareigūnas įspėjo, kad Izraelio premjero Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) „sprendimas įsiveržti į Rafachą“ rodo, kad „jis ir jo kariuomenė priėmė sprendimą leisti kaliniams [įkaitams] mirti“.
„Tai bus paskutinė galimybė B. Netanyahu ir sionistų kalinių šeimoms susigrąžinti savo vaikus“, – perspėjo jis.
Priešingu atveju įkaitų „likimas bus toks pat, kaip ir piloto Rono Arado“, – sakė jis, kalbėdamas apie 1986 metais virš Libano nukautą oro pajėgų šturmaną. Manoma, kad R. Aradą ten laikė šiitų grupuotės ir dabar jis laikomas žuvusiu.
Pasak Izraelio pareigūnų, derybos turėtų įvykti vėliau antradienį.
Naujas derybų raundas pradėtas po to, kai „Hamas“ vėlai pirmadienį paskelbė, kad priėmė Egipto ir Kataro tarpininkų pasiūlytą ugnies nutraukimo planą, ir pareiškė, kad dabar viskas priklauso nuo Izraelio.
Tai gali būti paskutinė galimybė susigrąžinti gyvus Izraelio įkaitus.
Nepaisant kelis mėnesius trunkančių derybų dėl ugnies nutraukimo, tarpininkams nepavyksta susitarti su „Hamas“ dėl naujausio pasiūlymo nutraukti ugnį palestiniečių anklave.
Lapkričio pabaigoje per savaitę trukusias paliaubas buvo paleisti 105 įkaitai, įskaitant 80 izraeliečių ir kitų valstybių piliečių, mainais į 240 Izraelio kalinamų palestiniečių paleidimą.
Ankstesnės derybos įstrigo iš dalies dėl „Hamas“ reikalavimo sudaryti ilgalaikes paliaubas ir B. Netanyahu pažadų sutriuškinti likusius šio judėjimo kovotojus Gazos Ruožo pietuose esančiame Rafache.
Įkaitų šeimos buvo vienos iš tų, kurios per daugybę protestų reikalavo, kad Izraelis sudarytų susitarimą su „Hamas“ ir sugrąžintų artimuosius namo.
Antradienį Įkaitų ir dingusiųjų šeimų forumas pranešė, kad išsiuntė pranešimus kitų vyriausybių, kurių piliečiai yra įkaitai, ambasadoriams, ragindamas Izraelį sudaryti susitarimą su „Hamas“ dėl jų išlaisvinimo.
„Dabar pats metas daryti įtaką Izraelio vyriausybei ir visoms kitoms susijusioms šalims, kad būtų užtikrintas susitarimas, kuris pagaliau sugrąžins visus mūsų artimuosius namo“, – sakoma pranešime.
Kruviniausias visų laikų karas Gazos Ruože prasidėjo po to, kai spalio 7-ąją „Hamas“ surengė precedento neturintį išpuolį, per kurį Izraelyje žuvo apie 1 tūkst. 170 izraeliečių ir užsieniečių, daugiausia civilių, rodo AFP duomenys, paremti oficialiais Izraelio skaičiais.
„Hamas“ taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių, Izraelio žiniomis, Gazos Ruože dar yra 129, įskaitant 35 žuvusius įkaitus.
Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą, per kurį Gazos Ruože žuvo 34 tūkst. 789 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai, skelbia „Hamas“ valdomos teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija.
Naujausi komentarai