Apie tokį sprendimą pranešta šaliai ruošiantis ateinančiais metais vyksiantiems rinkimams. Manoma, kad taip Angelos Merkel vadovaujama koalicija siekia prisivilioti senstančius rinkėjus.
„Praėjus beveik trisdešimčiai metų po Berlyno sienos kritimo pagaliau privalome turėti vienodas pensijas šalies rytuose ir vakaruose“, – pristatydama reformų paketą pranešė Vokietijos darbo reikalų ministrė Andrea Nahles (Andrėja Nales).
Remiantis koalicinės vyriausybės sutartu planu, pensijos rytuose bus laipsniškai didinamos septynerius metus nuo 2018 metų, kad skirtumas tarp rytuose ir vakaruose mokamų pensijų išnyktų.
Šiuo metu vidutinė valstybinė pensija Rytų Vokietijoje sudaro 94,1 proc. šalies vakaruose mokamos vidutinės pensijos.
Vokietijos susivienijimas 1990 metais buvo rimtas iššūkis šalies valstybinei pensijų sistemai, kad vakaruose gyventojų pajamos buvo gerokai didesnės nei rytuose. Nors rytuose pensijos, bėgant metams, buvo koreguojamos, jos taip niekada ir nepasiekė vakarų lygio.
„Rytų ir vakarų pensijų suvienodinimas yra svarbus žingsnis užbaigiant Vokietijos susivienijimą, pripažįstant per visą gyvenimą atliktą darbą ir užtikrinant visų piliečių lygybę“, – teigia darbo ministerija.
Ji skaičiuoja, kad pensijų padidinimas rytuose vien tik 2018 metais valstybei kainuos 600 mln. eurų, o iki 2025 metų išlaidos sieks 3,9 mlrd. eurų.
Šiuo metu į pensiją Vokietijoje išeinama nuo 65-erių metų, o iki 2029 metų šį amžių numatoma padidinti iki 67-erių metų.
Naujausi komentarai