Prancūzijos užsienio reikalų ministerija penktadienį pareiškė, kad sustiprintos priežiūros priemonės taikomos, nes pastarosiomis dienomis kilo „daug įtarimų dėl bandymo nesąžiningai pasinaudoti“ Interpolo sistema, tačiau išsamesnės informacijos nepateikė.
Vykstant karui tarp dviejų organizacijos narių, kurį sukėlė Rusijos invazija į Ukrainą, ketvirtadienį paskelbtame pareiškime Interpolas pabrėžė, kad laikosi neutralumo įsipareigojimo.
Tačiau organizacija nurodė, kad „sustiprintos priežiūros ir stebėsenos priemonės“ dėl Maskvos nacionalinio centrinio biuro veiklos reikalingos „siekiant užkirsti kelią bet kokiam galimam piktnaudžiavimui Interpolo kanalais“, pavyzdžiui, nukreiptam prieš asmenis Ukrainoje ar už jos ribų.
Prancūzijos URM pažymėjo, kad Interpolo sprendimas daro įvairialypį poveikį – nuo bendradarbiavimo ryšių iki vadinamųjų „raudonųjų pranešimų“ apie ieškomus nusikaltėlius ar net duomenų apie pamestus, pavogtus dokumentus pateikimo.
Nuo šiol Interpolo būstinė turės patikrinti, ar pranešimai atitinka reikalavimus.
195 narius turintis Interpolas pranešė sulaukęs raginimų sustabdyti Rusijos narystę šiame tinkle, taip pat teisėsaugos institucijų vadovų raginimų tęsti bendradarbiavimą siekiant geriau kovoti su nusikalstamumu.
Interpolas pabrėžė, kad „konfliktai ne tik nusineša žmonių gyvybes, bet ir didina nusikalstamumą“, nes organizuotos grupuotės bando pasinaudoti susidariusia situacija.
Tai apima prekybą žmonėmis, ginklų kontrabandą ir nelegalių prekių bei vaistų prekybą.