„Sankcijų panaikinimui reikalingos derybos, bet ne pagal „maksimalaus spaudimo“ politiką, nes tai būtų ne derybos, o pasidavimas“, – socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbtame pareiškime sakė užsienio reikalų ministras Abbasas Araghchi.
Užsienio reikalų ministras tai pareiškė po to, kai Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei paragino vyriausybę nevesti derybų su Vašingtonu ir pavadino tokį požiūrį neapgalvotu.
A. Khamenei, kuris turi galutinį žodį priimant visus strateginius sprendimus Irane, grįsdamas savo poziciją rėmėsi ankstesne Irano derybų su Jungtinėmis Valstijomis patirtimi.
2015 metais Iranas sudarė svarbų susitarimą su JAV, Prancūzija, Vokietija, Britanija, Kinija ir Rusija dėl savo branduolinės programos reguliavimo mainais į tarptautinių sankcijų sušvelninimą.
Tačiau 2018-aisiais, per savo pirmąją kadenciją, D. Trumpas, nepaisydamas Europos pasipriešinimo, vienašališkai nutraukė Jungtinių Valstijų dalyvavimą susitarime ir atnaujino griežtas sankcijas Teheranui.
Trečiadienį D. Trumpas paragino sudaryti „užtikrintą branduolinį taikos susitarimą“ su Iranu ir pridūrė, kad jis „negali turėti branduolinio ginklo“.
Iranas tvirtina, kad jo branduolinė programa skirta tik taikiems tikslams, ir neigia bet kokius ketinimus kurti atominį ginklą.
Tačiau antradienį JAV prezidentas vėl ėmėsi didžiausio spaudimo politikos, o ketvirtadienį Vašingtonas paskelbė finansines sankcijas subjektams ir asmenims, kaltinamiems šimtų milijonų JAV dolerių vertės Irano naftos gabenimu į Kiniją.
A. Aragchi šeštadienį sakė, kad „Iranas nenori derėtis su šalimi, kuri tuo pat metu taiko naujas sankcijas“.
Naujausi komentarai