Pereiti į pagrindinį turinį

Iranas skelbia paleidęs mokslinių tyrimų palydovą

2024-01-20 21:20
BNS inf.

Irano Revoliucinė gvardija šeštadienį paleido mokslinių tyrimų palydovą, iškėlusi jį į aukštesnę orbitą ir įgyvendinusi naują svarbų žingsnį savo aerokosminėje programoje, kuri sulaukė Vakarų kritikos.

Iranas skelbia paleidęs mokslinių tyrimų palydovą
Iranas skelbia paleidęs mokslinių tyrimų palydovą / Asociatyvi Scanpix nuotr.

Jungtinės Valstijos ne kartą įspėjo Iraną dėl tokių paleidimų, teigdamos, kad ta pati technologija gali būti naudojama balistinėms raketoms, įskaitant skirtąsias nešti branduolines galvutes.

Islamo Respublika teigia, kad jos palydovai ir raketos paleidžiamos tik civiliniais ar gynybos tikslais, ir neigia bet kokius siekius sukurti branduolinį ginklą.

„Irano kosmoso organizacijos palydovas „Soraya“... buvo sėkmingai paleistas su Islamo Revoliucinės gvardijos korpuso palydovų nešėju „Ghaem-100“, – pranešė oficialioji naujienų agentūra IRNA.

„Tai pirmas kartas, kai Iranui pavyko sėkmingai iškelti palydovą į aukštesnę nei 500 kilometrų orbitą“, – pabrėžė IRNA.

Naujienų agentūros cituojamas telekomunikacijų ministras Issa Zarepouras (Isa Zarepuras) sakė, kad maždaug 50 kg sveriantis palydovas buvo iškeltas į 750 km orbitą virš Žemės.

Raketą nešėją „Ghaem-100“ yra sukūrusi galingosios Revoliucinės gvardijos aerokosminė organizacija. Tai pirmoji šalyje trijų pakopų kietojo kuro palydovų paleidimo raketa.

Praeityje Teheranas buvo susidūręs su keliomis palydovų paleidimo nesėkmėmis, o sėkmingas pirmojo karinio palydovo „Nour-1“ paleidimas į orbitą 2020 metų balandį sulaukė aštrių Jungtinių Valstijų priekaištų.

Kitos Vakarų šalių vyriausybės išreiškė panašų susirūpinimą dėl Irano aerokosminės programos.

Nuo 2018 metų, kai Vašingtonas pasitraukė iš istorinio branduolinio susitarimo, kuriuo Iranui buvo sušvelnintos sankcijos mainais į jo branduolinės veiklos apribojimus siekiant užkirsti kelią branduolinio ginklo kūrimui, Teheranui taikomos griežtos JAV sankcijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų