Izraelis renka parlamentą Pereiti į pagrindinį turinį

Izraelis renka parlamentą

2009-02-10 13:21
Izraelis renka parlamentą
Izraelis renka parlamentą / AFP nuotr.

Izraelyje vyksta balsavimas. Laimėti teisę formuoti naują vyriausybę pretenduoja buvęs premjeras ir dešiniosios partijos "Likud" lyderis Benjaminas Netanyahu ir centristų užsienio reikalų ministrė Tzipi Livni.

Rinkimų apylinkės, kurių visoje šalyje yra 9 263, buvo atidarytos 7 val. vietos (ir Lietuvos) laiku ir dirbs 15 valandų. Teisę balsuoti turi daugiau kaip 5,2 mln. rinkėjų.

Rinkimų rezultatą nuspėti sunku. Paskutinės visuomenės nuomonės apklausos rodė, kad pirmauja "Likud", tačiau pastarosiomis dienomis partija "Kadima", kuriai vadovauja Tz.Livni, atsikovojo dalį užleistų pozicijų. Partijos populiarumui ypač pakenkė korupcijos skandalai, kurie privertė atsistatydinti premjerą Ehudą Olmertą.

Politologai prognozuoja, kad nė vienai partijai nepavyks užsitikrinti daugiau kaip trečdalio vietų Knesete. Iš viso Izraelio parlamente yra 120 vietų.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų