Šis J. Bideno prašymas nuskambėjo kitą dieną po to, kai jis, siekdamas įtikinti amerikiečius, kad Jungtinės Valstijos turi imtis pasaulinės lyderystės, nurodė tiesioginį ryšį tarp „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino invazijos į Ukrainą.
Aštuoniasdešimtmetis demokratas savo kalboje teigė, kad didžiulės sumos – iš viso 105,85 mlrd. JAV dolerių, įskaitant 61 mlrd. JAV dolerių (57,6 mlrd. eurų) karinę pagalbą Ukrainai ir 14 mlrd. JAV dolerių (13,2 mlrd. eurų) Izraeliui – ilgam laikotarpiui užtikrins JAV interesus.
Tačiau J. Bideno prašymas pateiktas tuo metu, kai JAV Atstovų Rūmuose tebetvyro chaosas, o respublikonai, turintys nedidelę daugumą, išgyvena didžiausią per pastaruosius dešimtmečius krizę ir nesugeba išsirinkti pirmininko.
„Pasaulis stebi, o Amerikos žmonės teisėtai tikisi, kad jų lyderiai susitelks ir atliks darbą dėl šių prioritetų“, – sakoma Baltųjų rūmų biudžeto direktorės Shalandos Young (Šalandos Jang) laiške Kongresui.
„Raginu Kongresą į juos [prioritetus] atsižvelgti artimiausiomis savaitėmis sudarant išsamų abiejų partijų susitarimą.“
J. Bideno parengtas milžiniškas pagalbos paketas nutaikytas į įvairias krizes, tikintis, kad raginimas siekti JAV nacionalinės vienybės padės Atstovų Rūmų respublikonams atsikratyti neveiklumo.
Be to, jame respublikonams metama alyvmedžio šakelė – 6,4 mlrd. JAV dolerių finansavimas pastangoms spręsti migracijos krizę prie pietinės sienos su Meksika, o tai yra pagrindinis dešiniųjų partijos rūpestis.
Į paketą taip pat įtraukti 7 mlrd. JAV dolerių, skirti kovai su Kinija ir sąjungininkų Azijos ir Ramiojo vandenyno regione stiprinimui, taip pat daugiau kaip 9 mlrd. JAV dolerių humanitarinei pagalbai Gazos Ruožui, Ukrainai ir Izraeliui.
Tačiau svarbiausia yra tai, kad prašomas didžiulis finansavimas yra bandymas sustiprinti silpnėjančią paramą Ukrainai, susiejant ją su finansavimu Izraeliui, kuris iš tiesų turi platų abiejų partijų palaikymą.