Tragedijos akivaizdoje japonai demonstruoja ne tik drąsą, bet ir orumą bei altruizmą.
Parduotuvės mažina kainas, prekybos automatų savininkai dalina vandenį nemokamai. Užsienio apžvalgininkus ypač stebina tai, kad žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotame regione nėra jokių plėšikavimų.
Po katastrofų marodieriai paprastai siautėja net tose šalyse, kurios laiko save civilizuotomis. Jie darbavosi ir Didžiojoje Britanijoje po 2007 m. potvynio, ir Jungtinėse Valstijose po Katrinos uragano 2005 m., ir po pernykščio žemės drebėjimo Čilėje.
Nors nelaimės mastas yra šokiruojantis, dauguma japonų laikosi tvirtai. Stichijos nuniokotoje šalyje esantys užsieniečiai stebisi japonų kantrybe ir ramybe.
Tie, kurių namai nenukentėjo nuo žemės drebėjimo ir cunamio, atveria duris likusiems be pastogės, maitina ir šildo juos. Padėti aplinkiniams stengiasi ir paprasti japonai, ir stambios bendrovės.
„Japonai laikosi labai oriai. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jokios panikos nėra. Bet pakalbėjus asmeniškai, beveik kiekvienas prisipažįsta, kad nerimauja arba bijo, – rašė Japonijoje gyvenanti Rusijos laikraščio „Komsomolskaja Pravda“ korespondentė. – Elgiasi japonai labai disciplinuotai, vykdo visus valdžios ir gelbėtojų prašymus. Dėl to pavyksta išvengti rimtų problemų, kurios kartu su panika būtų kilusios bet kurioje kitoje pasaulio šalyje. Plėšikavimai, neramumai ir masinis pamišimas japonams negresia. Tai tauta, iš kurios pavyzdį ima visas pasaulis.“
Palaikymą tautiečiams tiesioginiame televizijos eteryje trečiadienį pareiškė Japonijos imperatorius Akihito: „Giliai širdyje viliuosi, kad žmonės, susikibę rankomis, užjaus vieni kitus ir išgyvens šiuos sunkius laikus.“
Japonijos imperatorius paprastai itin retai kreipiasi į tautą – tik karo arba didelės nelaimės atvejais.
Naujausi komentarai