Kane Tanaka (Kanė Tanaka) gimė 1903 metų sausio 2 dieną Japonijos pietvakariniame Fukuokos regione – tais pačiais metais, kai broliai Wrightai (Raitai) surengė pirmą skrydį savo aeroplanu, o Marie Curie (Mari Kiuri) tapo pirmąja Nobelio premiją gavusia moterimi.
K. Tanaka iki pastarojo meto buvo palyginti geros sveikatos ir gyveno vienuose senelių namuose, kur mėgdavo žaisti stalo žaidimus, spręsti matematines problemas ir pasilepinti gazuotu vandeniu bei šokoladu.
Būdama jaunesnė K. Tanaka vadovavo įvairioms firmoms, įskaitant makaronų ir ryžių pyragėlių parduotuves. Prieš šimtą metų, 1922-aisiais, ji ištekėjo už Hideo Tanakos. Ji pagimdė keturis vaikus ir įsivaikino penktą.
K. Tanaka planavo pasinaudodama invalido vežimėliu dalyvauti Tokijo olimpiados deglo nešime 2021-aisiais, bet tai padaryti sutrukdė pandemija.
Guinnesso (Gineso) pasaulio rekordų knygai 2019-aisiais pripažinus ją seniausiu gyvenančiu asmeniu, jos buvo paklausta, kada ji jautėsi pati laimingiausia. Moteris atsakė: „Dabar.“
Tuo metu skelbta, kad ji keliasi rytais šeštą valandą, o popietėmis studijuoja matematiką bei praktikuoja kaligrafiją.
„Vienas mėgstamiausių Kane laisvalaikio užsiėmimų yra žaidimas „Othello“, ji tapo šio klasikinio stalo žaidimo ekspertė, dažnai įveikia senelių namų darbuotojus“, – rašė Guinnesso knyga.
Vietos gubernatorius Seitaro Hattori (Seitaras Hatoris) gyrė balandžio 19-ąją mirusios K. Tanakos gyvenimą.
„Laukiau susitikimo su Kane-san per šiemetinę Pagarbos pagyvenusiems žmonėms dieną (nacionalinę šventę rugsėjo mėnesį) ir šventimo drauge, su jos mėgstamiausiu gazuotu vandeniu ir šokoladu, – sakoma pirmadienį paskelbtame jo pareiškime. – Nepaprastai liūdžiu dėl šių naujienų.“
Japonijos populiacija yra seniausia pasaulyje, rodo Pasaulio banko duomenys. Maždaug 28 proc. japonų yra 65 metų ar vyresni.
Seniausias kada nors gyvenęs žmogus, Guinnesso knygos duomenimis, yra prancūzė Jeanne Calment (Žan Kalman), kuri mirė 1997-aisiais būdama 122 metų ir 164 dienų amžiaus. Ji gimė 1875-ųjų vasarį.
Naujausi komentarai