Balsuoti rengiamasi po kelis mėnesius trukusio delsimo, patiriant spaudimą iš Respublikonų partijos dešiniojo sparno.
Vasarį JAV Senatas nubalsavo už 95 mlrd. dolerių (89 mlrd. eurų) paramos paketą, į kurį eina naujos lėšos, skirtos padėti Ukrainai kovoti su Rusijos invazija, taip pat nauja parama Izraeliui ir Taivanui.
M. Johnsonas, vadovaujantis Atstovų Rūmams, kuriuose itin nedidelę persvarą turi respublikonai, iki šiol atsisakė leisti savo rūmuose balsuoti dėl vadinamojo saugumo priedo, nors Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir kiti Amerikos sąjungininkai skubiai to prašė.
Dėl delsimo susidarė aklavietė, o per pastaruosius kelis mėnesius Kyjivas patyrė teritorinių nuostolių, nes dėl amunicijos trūkumo ėmėsi taupyti šaudmenis.
„Mes nebalsuosime dėl Senato dabartinės formos dokumento, – pirmadienio vakarą žurnalistams pareiškė M. Johnsonas. – Balsuosime dėl kiekvienos iš šių priemonių atskirai, t. y. dėl keturių skirtingų dalių.“
Jis teigė, kad balsavimai dėl atskirų pagalbos paketų galėtų įvykti iki penktadienio vakaro, tačiau nariams bus leista siūlyti pakeitimus, o tai greičiausiai užtęs procesą.
M. Johnsonas anksčiau priešinosi atskiram balsavimui dėl pagalbos Ukrainai, reikalaudamas, kad demokratas prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pirmiausia imtųsi kovos su neteisėta migracija.
Jis staiga apsigalvojo po to, kai savaitgalį Iranas surengė precedento neturintį išpuolį prieš Izraelį, po kurio Atstovų Rūmų pirmininkas pažadėjo nedelsiant pademonstruoti JAV paramą.
Pasaulyje vienas po kito vyksta įvykiai, kuriuos visi labai atidžiai stebime, ir žinome, kad pasaulis stebi mus, norėdamas sužinoti, kaip reaguosime.
„Pasaulyje vienas po kito vyksta įvykiai, kuriuos visi labai atidžiai stebime, ir žinome, kad pasaulis stebi mus, norėdamas sužinoti, kaip reaguosime“, – sakė jis pirmadienį.
Anksčiau tą pačią dieną Baltieji rūmai atmetė bet kokį įstatymo projektą, kuriame būtų numatyta tik pagalba Izraeliui.
„Mes nesutiksime su atskiru variantu. Atskiri pagalbos paketai nepadėtų Izraeliui ir Ukrainai“, – spaudos konferencijoje sakė Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre (Karin Žan Pjer).
M. Johnsonas vaikšto ant peilio ašmenų dėl pagalbos Ukrainai, Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) ir kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Atstovų Rūmų įstatymų leidėjams skeptiškai vertinant milijardų dolerių (eurų) skyrimą Kyjivo kovai su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis.
Pastaraisiais mėnesiais Ukrainai vis dažniau tenka nusivilti Vakarų pagalbos, įskaitant oro gynybą, kurios, pasak Kyjivo, skubiai reikia mirtinoms Rusijos atakoms atremti, vėlavimu ar stabdymu.
Tuo metu kraštutinių dešiniųjų pažiūrų respublikonė Marjorie Taylor Greene (Mardžori Teilor Grin) ragina nušalinti spalį JAV Atstovų Rūmų pirmininku išrinktą M. Johnsoną. M. T. Greene priešinasi bet kokiam kompromisui su demokratais.
Po pirmadienį įvykusio respublikonų susitikimo, kuriame M. Johnsonas pristatė savo teisėkūros planą, M. T. Greene žurnalistams sakė, kad „griežtai nepritaria dabartiniam planui“.
Žurnalistams paklausus, ar ji pyksta taip stipriai, kad galėtų pritarti pasiūlymui balsuoti dėl M. Johnsono atleidimo iš pareigų, ji atsakė, kad vis dar nėra apsisprendusi.
Tačiau ji sakė: „Jis tikrai nebus kito Kongreso pirmininku, jei mums pasiseks ir turėsime daugumą.“