JAV karinių jūrų pajėgų smogiamoji grupė, vadovaujama lėktuvnešio „USS Nimitz“, ateinantį savaitgalį atplauks į Pietų Korėją, kur dalyvaus pratybose, pareigūnai pranešė penktadienį.
Šis pranešimas buvo paskelbtas neseniai pasibaigus kasmetinėms didelio masto bendroms JAV ir Pietų Korėjos karinėms pratyboms, kurios sukėlė įtūžį Šiaurės Korėjai.
Be „Nimitz“, kurio varikliams energiją tiekia atominis reaktorius, kovinėje grupėje taip pat yra trys valdomomis raketomis apginkluoti kreiseriai ir eskadrinių minininkų, sakoma JAV kariškių pranešime, kuriame bendras tų laivų skaičius nenurodomas.
Planuojama, kad JAV laivai į Pietų Korėjos pietinį Busano uostamiestį atplauks šeštadienį.
„JAV karinių jūrų pajėgų laivų vizitai yra apčiuopiamas JAV įsipareigojimų tame regione simbolis, rodantys išliekantį interesą užtikrinti klimatą regioniniam stabilumui ir ekonomikos klestėjimui“, - sakoma pranešime.
Karinė įtampa Korėjos pusiasalyje jau kelis pastaruosius mėnesius labai padidėjusius: Šiaurės Korėja paskelbė virtinę apokaliptinių grasinimų dėl JAV ir Pietų Korėjos bendrų karinių pratybų, kurias Pchenjanas laiko vis labiau provokuojamomis.
Ši trintis šiek tiek sumažėjo pastarąją savaitę, kai kasmetinės sausumos pajėgų pratybos buvo baigtos balandžio pabaigoje, o vienas JAV gynybos pareigūnas pranešė, kad Šiaurės Korėja atitraukė dvi vidutinio nuotolio balistines raketas iš jų starto aikštelių.
„Nimitz“ kurio vandentalpa - 97 tūkst. tonų, yra vienas iš didžiausių laivų pasaulyje. Šis lėktuvnešis dalyvaus bendrose paieškų ir gelbėjimo operacijų pratybose, tačiau pat „jūriniuose manevruose“ aplink Korėjos pusiasalį", nurodė Pietų Korėjos gynybos ministerija.
Ministerija atsisakė patvirtinti žiniasklaidos pranešimus, kad šios pratybos vyks ateinančią savaitę palei šalies pietinius ir rytinius krantus, pasibaigus šiuo metu tebevykstančioms kovos su povandeniniais laivais pratyboms Geltonojoje jūroje.
Šiaurės Korėjos pajėgoms netoli ginčijamos sienos Geltonojoje jūroje buvo įsakyta smogti atgal, jeigu „bent vienas sviedinys“ nukristų teritorijoje, kurią Pchenjanas laiko savo teritoriniais vandenimis, sakoma antradienį Šiaurės Korėjos armijos vadovybės paskelbtame pranešime.
Bet kokie atsakomieji smūgiai išprovokuotų dar didesnę karinę reakciją, dėl kurios netoli sienos esančios Pietų Korėjos salos virstų „liepsnos jūra“, - pridūrė kariškiai.
Šiaurės Korėjos artilerija 2010 metų lapkritį apšaudė vieną iš tų salų - Jonpjongą. Tas incidentas, per kurį žuvo keturi Pietų Korėjos piliečiai, iš jų du civiliai, buvo sukėlęs nerimą, kad Korėjos pusiasalyje gali įsiplieksti didelio masto konfliktas.
Naujausi komentarai