Pereiti į pagrindinį turinį

JAV nusitaikė į Kinijos mikroschemų pramonę: įtaria nešvarų žaidimą rinkose

2024-12-23 12:41
Emilija Ferdmanaitė (ELTA)

Jungtinės Valstijos pirmadienį pranešė pradedančios tyrimą dėl Kinijos lustų pramonės politikos, nerimaujant, kad Pekinas, siekdamas pakenkti kitų šalių ekonomikai, pasitelkia „plataus masto antikonkurencines ir ne rinkos priemones“.

JAV nusitaikė į Kinijos mikroschemų pramonę: įtaria nešvarų žaidimą rinkose
JAV nusitaikė į Kinijos mikroschemų pramonę: įtaria nešvarų žaidimą rinkose

Pasak JAV prekybos atstovo biuro (USTR), atliekant tyrimą daugiausia dėmesio bus skiriama svarbiausiems puslaidininkiams, naudojamiems visose srityse – nuo automobilių iki medicinos prietaisų, ir tam, ar Kinijos veiksmai neriboja JAV prekybos.

Nuogąstaujama, kad Pekino veiksmai kenkia „Amerikos pramonės ir darbuotojų konkurencingumui, pagrindinėms JAV tiekimo grandinėms ir JAV ekonominiam saugumui“, pridūrė USTR biuras.

„Ne kartą stebėjome žalingą ne rinkos politikos ir praktikos poveikį toms pramonės šakoms, kuriose KLR siekia dominuoti pasaulyje“, – teigė Katherine Tai iš USTR, turėdama omenyje Kinijos Liaudies Respubliką.

Ankstesni atvejai apėmė plieną, aliuminį, saulės modulius, elektrines transporto priemones, o dabar – puslaidininkius, sekmadienį žurnalistams sakė K. Tai.

„Tai leidžia Kinijos bendrovėms sparčiai plėsti pajėgumus ir siūlyti dirbtinai sumažintas lustų kainas, kurios gali atnešti didelę žalą sąžiningai, į rinką orientuotai konkurencijai – ar apskritai ją panaikinti“, – pridūrė K. Tai.

Prekybos sekretorė Gina Raimondo teigė, kad atlikus JAV puslaidininkių tiekimo grandinės analizę paaiškėjo, jog du trečdaliai JAV gaminių turi Kinijoje pagamintus lustus.

„Maždaug pusė įmonių nežinojo, ar jų gaminiuose naudojami kiniški lustai“, – sakė ji ir pridūrė, kad tarp jų pasitaikė bendrovių, gaminančių gynybos sistemas, ypatingos svarbos infrastruktūrą ir buitinę elektroniką.

Pastaraisiais metais prezidentas Joe Bidenas siekė sustiprinti JAV lustų gamybos pajėgumus, kad sumažintų priklausomybę nuo kitų šalių.

Naujasis tyrimas iš pradžių bus orientuotas į pagrindinių puslaidininkių gamybą Kinijoje, įskaitant tai, kiek jie naudojami kituose gaminiuose, pvz., medicinos prietaisuose ir transporto priemonėse.

Tyrimo metu taip pat bus nagrinėjama, ar Pekino politika dėl lustų gamybos žaliavų neprisideda prie „apsunkinimų ar apribojimų JAV prekybai“, teigė USTR biuras.

„Šis tyrimas yra platesnės strategijos, kuria siekiama sustiprinti mūsų tiekimo grandinių atsparumą ir atgaivinti vidaus gamybą, dalis“, – sakė nacionalinės ekonomikos patarėja Lael Brainard.

Tyrimui bus taikomas Prekybos įstatymo 301-asis skirsnis – tas pats, kaip ir išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo pirmosios kadencijos metais, siekiant padidinti tarifus kiniškiems gaminiams.

Pareigūnams skirti vieneri metai atlikti tyrimą ir priimti atitinkamus sprendimus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų