Šių veiksmų imtasi norint pasipriešinti Kyjivo pajėgoms.
JK gynybos žvalgyba naujausioje ataskaitoje apie Maskvos plataus masto invaziją į Ukrainą nurodė, kad nuo praeitų metų Rusijos karinis jūrų laivynas daug investuoja į Juodosios jūros laivyno pagrindinės bazės Sevastopolyje saugumą.
„Tai apima mažiausiai keturis sluoksnius tinklų ir užtvarų per uosto įplauką. Tikėtina, kad pastarosiomis savaitėmis prie šių apsaugos priemonių prisidėjo ir daugiau apmokytų jūrų žinduolių“, – pridūrė ji.
„Iš nuotraukų matyti, kad uoste beveik dvigubai padaugėjo plaukiojančių žinduolių aptvarų, kuriuose, labai tikėtina, yra delfinų“, – pareiškė JK gynybos žvalgyba.
Pasak jos, tikėtina, kad delfinai bus panaudoti kovai su Ukrainos pajėgų narais.
Pranešime teigiama, kad Rusijos karinis jūrų laivynas naudoja baltuosius delfinus ir ruonius įvairioms misijoms Arkties vandenyse.
2019 metais prie Norvegijos krantų pasirodęs banginis su diržais, sukėlęs spėliones, kad jis naudojamas stebėjimams. Praėjusį mėnesį panaši situacija buvo užfiksuota prie Švedijos krantų.
Teigiama, kad šio banginio diržai skirti veiksmo kamerai, o ant plastikinių sagčių buvo užrašas „Sankt Peterburgo įranga“.
2016 metais Rusijos gynybos ministerija bandė nusipirkti penkis delfinus, norėdama atgaivinti karinėms užduotims skirtų gyvūnų naudojimą sovietmečiu.
Šaltojo karo metais delfinus naudojo ir Sovietų Sąjunga, ir JAV, apmokydamos juos aptikti povandeninius laivus, minas ir pastebėti įtartinus objektus ar asmenis netoli uostų ir karinių laivų.
Į pensiją išėjęs buvęs sovietų pulkininkas Viktoras Baranecas naujienų agentūrai AFP pasakojo, kad Maskva netgi mokė delfinus palikti sprogstamuosius užtaisus priešo laivuose.
Jis pridūrė, kad delfinai buvo išmokyti Juodojoje jūroje aptikti paliktas torpedas ir nuskendusius laivus.
2003-aisiais po rugsėjo 11-osios išpuolių Niujorke ir Vašingtone JAV karinis jūrų laivynas naudojo jūrų liūtus, kurie buvo dislokuoti Bahreine, kad prisidėtų prie operacijos „Tvirta laisvė“.