Pereiti į pagrindinį turinį

JK svarsto DI autorių teisių įstatymą, kad padėtų apsaugoti menininkų teises

2024-12-17 13:34
Emilija Ferdmanaitė (ELTA)

Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį pradėjo konsultacijas dėl planų suteikti dirbtinio intelekto kūrėjams aiškumo autorių teisių klausimais, siekdama paremti menininkų pajamas ir paskatinti ekonomiką.

Pixabay nuotr.

Nors leiboristų vyriausybė teigė, kad šiais pasiūlymais bus siekiama apsaugoti kūrybines industrijas, menininkai išreiškė susirūpinimą, kad vyriausybės planai nesutrukdys DI įmonėms laisvai naudotis jų turiniu.

„Akivaizdu, kad dabartinė DI ir autorių teisių sistema nepadeda nei kūrybinėms industrijoms, nei DI sektoriams konkuruoti pasaulinėje arenoje“, – pareiškime teigė technologijų ministras Peteris Kyle‘as.

„Todėl siūlome subalansuotą pasiūlymų paketą, kuriuo sieksime išsklaidyti neaiškumus dėl autorių teisių taikymo dirbtiniam intelektui, kad paskatintume tolesnį DI sektoriaus ir kūrybinių industrijų augimą.“

P. Kyle‘as, mokslo, inovacijų ir technologijų valstybės sekretorius, pridūrė, kad šis procesas padės įgyvendinti vyriausybės „misiją užtikrinti didžiausią tvarų augimą tarp G7“.

Pasiūlymais „siekiama suteikti kūrėjams didesnę kontrolę sekant, kaip jų medžiagą naudoja DI kūrėjai, ir padidinti jų galimybes gauti užmokestį už šios medžiagos panaudą“, teigė vyriausybė.

Jais taip pat „siekiama užtikrinti, kad DI įmonės skaidriau pateiktų duomenis, naudojamus DI modeliams mokyti“.

Už kultūrą, žiniasklaidą ir sportą atsakinga valstybės sekretorė Lisa Nandy teigė, kad „vyriausybė tvirtai tiki, jog mūsų muzikantai, rašytojai, dailininkai ir kiti kūrėjai privalo turėti galimybę žinoti ir kontroliuoti, kaip jų turinį naudoja DI įmonės“.

Ji pridūrė, kad jie turėtų „turėti galimybę siekti licencijavimo sutarčių ir sąžiningo atlygio“.

Pirmadienio duomenimis, iš viso 37 300 žmonių, tarp jų garsūs aktoriai, autoriai ir muzikantai, pasirašė pasaulinę internetinę peticiją, įspėjančioje apie DI keliamą grėsmę.

Tarp pasirašiusiųjų buvo Julianne Moore, Kate Bush ir Ianas Rankinas.

Peticijoje teigiama, kad „nelicencijuotas kūrinių naudojimas generatyvinio dirbtinio intelekto mokymui kelia rimtą ir nesąžiningą grėsmę tuos kūrinius sukūrusių žmonių pragyvenimo šaltiniams, o to leisti negalima“.

Konsultacijos vyks iki vasario 25 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų