Į buvusio Maskvos mero Jurijaus Lužkovo žmonos biurą ketvirtadienį užgriuvo omonininkai. Teisėsauga ieško pavogtų milijardų.
Šou su automatais
Automatais ginkluoti specialiosios paskirties milicijos būrio (OMON) pareigūnai įsiveržė į Jelenai Baturinai priklausančios bendrovės „Inteko“ biurą, užblokavo visus išėjimus, užrakino visus darbuotojus vienoje patalpoje ir pradėjo kratą.
Tyrimų komitetas prie Generalinės prokuratūros pranešė, kad krata atlikta tiriant bylą dėl 13 mlrd. rublių išgrobstymo banke „Bank Moskvy“.
„Inteko“ atstovai tvirtina, kad jokių baudžiamųjų bylų bendrovei nėra iškelta. Pati J.Baturina puolė kaltinti teisėsaugą: „Aš visiškai įsitikinusi, kad šios kratos nėra susijusios nei su mumis, nei su „Bank Moskvy“. Tai kažkieno užsakymas ir akivaizdus spaudimas.“
Įtartinas sandoris
Tačiau prokurorai laikosi kitos nuomonės. Jų duomenimis, 2009 m. „Bank Moskvy“ suteikė 12,76 mlrd. rublių paskolą bendrovei „Premier Estate“, kuri už šiuos pinigus iš „Inteko“ įsigijo 58 ha žemės Pamaskvėje. Tyrėjai įtaria, kad sandorio suma buvo dirbtinai padidinta šešis kartus, palyginti su rinkos kainomis.
Didžiosios Britanijos laikraštis „The Financial Times“, remdamasis anoniminiais šaltiniais, praėjusiais metais papasakojo, kaip buvo įvykdytas šis neteisėtas sandoris. Anot leidinio, 2009 m. „Bank Moskvy“ gavo 15 mlrd. rublių iš Rusijos sostinės biudžeto ir netrukus suteikė stambų kreditą bendrovei, kuri buvo įsiteigta vos prieš tris mėnesius iki sandorio ir kurios įstatinis kapitalas tesudarė 10 tūkst. rublių. Po sandorio su „Inteko“ „Premier Estate“ buvo parduota, o nupirkta žemė Pamaskvėje dabar priklauso Didžiosios Britanijos fondui „Argo Capital Partners Fund“.
J.Lužkovas tikino, kad paskola ir biudžetinių pinigų injekcija į „Bank Moskvy“ – du visiškai skirtingi ir nesusiję dalykai. Anot jo, Maskvos valdžia dalyvavo akcijų emisijoje, kad išsaugotų savo dalį šiame banke. „Bank Moskvy“ savo ruožtu tikina, kad paskola buvo išduota laikantis visų įstatymų, o bendrovė skyrė pasiskolintus pinigus namų statybos plėtrai sostinėje.
Nustatė gausybę pažeidimų
Vasario pradžioje Rusijos Audito rūmai pateikė ataskaitą dėl J.Luškovo vadovaujamos Maskvos merijos veiklos 2008-2010 m. Auditoriai rado daug pažeidimų, jų bendra vertė siekė 215 mlrd. rublių.
Patikrinimą praėjusių metų spalį inicijavo naujas Maskvos meras Sergejus Sobianinas. Auditoriai tikrino penkių Maskvos savivaldybės departamentų, trijų valdybų ir kelių valstybinių bendrovių veiklą.
Specialistai nustatė, kad iš 574 mlrd. rublių, skirtų Maskvos transporto sistemai, 215 mlrd. buvo panaudoti ne pagal paskirtį arba pažeidžiant taisykles. Daugiausiai pažeidimų buvo padaryta vykdant viešuosius pirkimus ir skirstant valstybės investicijas.
Gins savo vardą
Maskvos mero postą pernai palikęs J.Lužkovas įpėdinio inicijuotą patikrinimą pavadino politiniu bauginimu. Esą korupcijos kaltinimais jis ir jo buvusios administracijos pareigūnai spaudžiami išvykti iš šalies. Kremliaus atstovai savo ruožtu pareiškė, kad „pensininko J.Lužkovo“ ateities planai jiems nerūpi.
„Aš liksiu Maskvoje ir ginsiu savo garbę bei vardą“, – laikraščiui „The Financial Times“ vasario pradžioje sakė J.Lužkovas.
Naujausi komentarai