Vyresniajam karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) sūnui netekdavo patirti tokios visuomenės meilės kaip jo motinai, o tai gali tapti dar vienu iš iššūkių, su kuriais jis susidurs būdamas karaliumi.
Virtinė dešimtmečius skaičiuojančių viešųjų ryšių nesėkmių, įskaitant kaltinimus, kad jis elgėsi šaltai su savo populiaria pirmąja žmona Diana, buvo tapusi jam tikru galvos skausmu.
Nepaisant palankesnio jo nušvietimo žiniasklaidoje vėlesniais jo gyvenimo metais, bulvarinė spauda buvo įpratusi kritikuoti jį dėl to, kad jis atrodė besilaikantis nuošaliai.
Tuo metu jo vedybinių bėdų vaizdavimas populiariame „Netflix“ seriale „Karūna“ („The Crown“) greičiausiai nepadėjo Charlesui pelnyti daugiau simpatijų praėjus keliems dešimtmečiams nuo tų neramių laikų.
Jis taip pat sulaukė kaltinimų kišimusi į politiką įvairiais klausimais, tokiais kaip architektūra, homeopatija ir klimato kaita.
Be to, 2021 metais atsistatydino jo artimas padėjėjas, kilus „pinigų už apdovanojimus“ skandalui, susijusiam su Charleso labdaros fondu.
„Manau, kad visa tai yra žalinga – nuo „Karūnos“ iki realybės, iki visko, kas vyksta“, – praėjusių metų pabaigoje sakė apie karališkąją šeimą rašanti autorė Penny Junor (Peni Džunor).
„Nė viena nėra gera naujiena. Karalienė labai mylima, Charlesas mažiau mylimas. Manau, kad jam bus sunku, kad ir kas nutiktų, bet visa tai, kas atsiskleidžia, nėra naudinga“, – teigė rašytoja.
Trys žmonės
Charleso įvaizdis smarkiai krito dėl jo išsiskyrimo su Diana istorijos.
Savo neeiliniame 1995 metų interviu, kuriame ji atsivėrė apie Charleso romaną su Camilla Parker Bowles (Kamila Parker Boulz), Diana pasakė plačiai nuskambėjusią frazę, kad jos santuokoje „buvo trys žmonės“.
Karališkoji pora 1992 metais skandalingai paskelbė, kad kartu nebegyvena, tačiau po prieštaringai vertinamo interviu BBC laidai „Panorama“, jie galiausiai sutarė skirtis.
Pateikdama savo įvykių versiją ir pripažindama savo neištikimybę, Diana atskleidė savo problemas garsiausioje Britanijos šeimoje – sukritikavo karališkąją šeimą ir suabejojo Charleso tinkamumu būti karaliumi.
Tai privertė sunerimti kai kurias Britanijos institucijas, tačiau pelnė jai visuomenės simpatijas, kurios tik sustiprėjo po jos mirties per automobilio avariją Paryžiuje 1997 metais.
Charlesas buvo ilgai juodinamas tiek dėl nesantuokinių ryšių, kurie, kaip buvo kalbama, privedė prie skyrybų, tiek iš dalies dėl karališkosios šeimos narių elgesio Dianai žuvus, kai jie buvo itin kritikuojami dėl to, kad pasirodė beširdžiai ir atitolę nuo visuomenės.
Tačiau visuomenė pamažu ėmė jį palaikyti ir nedrąsiai priimti tai, kad rado laimę su Camilla, kurią vedė 2005 metais.
„Juodasis voras“
Charlesas išgyveno kontroversijas už atvirus pasisakymus ir privatų spaudimą politikams įvairiais ginčytinais viešaisiais klausimais nuo sveikatos iki aplinkos.
Liūdnai pagarsėjusiuose jo ir vyriausybės ministrų laiškuose, dėl jo kreivos rašysenos pramintuose „juodojo voro“ raštais, Charlesas užvertė juos klausimais įvairiomis temomis.
Po dešimtmetį trukusios teisinės kovos, kurią pradėjo laikraštis „The Guardian“, 2015 metais paskelbtuose laiškuose minima sunki Patagonijos didžiadantės padėtis ir Charleso kritika moderniai architektūrai.
Charleso nepritarimas drąsiam naujam dizainui pirmą kartą patraukė visuomenės dėmesį 1984 metais, kai planus pakeisti Nacionalinę Londono galeriją jis palygino su „siaubingo karbunkulo ant labai mylimo ir elegantiško draugo veido“ pridėjimu.
„Juodojo voro“ laiškų atskleidimas išprovokavo Charlesui nepalankių reakcijų ir susirūpinimą, kad jis peržengia savo pareigų ribas.
Tačiau 2018 metų interviu minėdamas savo 70-metį Charlesas tvirtino, kad niekada tiesiogiai nesikišo į partijų politiką ir suprato skirtumą tarp buvimo Velso princu ir monarchu.
Pinigai už apdovanojimus?
Visai neseniai Charlesas įsivėlė į įtariamą pinigų už apdovanojimus skandalą.
Laikraščiai atskleidė, kad jo artimi padėjėjai koordinavo darbą siekdami suteikti karališkuosius apdovanojimus ir net Jungtinės Karalystės pilietybę vienam Saudo Arabijos verslininkui, kuris paaukojo dideles sumas restauravimo projektams, itin dominusiems Charlesą.
Michaelas Fawcettas (Maiklas Fosetas), buvęs jo padėjėjas, pakilęs iki Charleso labdaros fondo generalinio direktoriaus pareigų, atsistatydino 2021 metais, kai dėl kaltinimų buvo pradėtas vidinis tyrimas.
Tai naujausia istorija, sutepusi M. Fawcetto, o kartu ir Charleso, reputaciją.
2003 metais M. Fawcettui jau teko trauktis iš princo padėjėjo pareigų, nes buvo apkaltintas pažeidęs rūmų taisykles ir priėmęs dovanas ir tam tikras privilegijas.
Vėliau kaltinimai finansiniu nusižengimu dėl nepageidaujamų karališkųjų dovanų pardavimo jam buvo panaikinti, tačiau vidinėje ataskaitoje buvo nustatyta, kad įvairūs Charleso namų ūkio nariai yra kalti dėl „rimtų nesėkmių“.
Naujausi komentarai