Pasaulyje po truputį prasideda panika. Naujas, visus gąsdinantis baubas – kiaulių gripas. Pavojingas gripo viruso mutantas jau pasiglemžė daugiau kaip pusantro šimto gyvybių. Visas Meksikoje. Tačiau pranešimai apie galimas aukas skamba iš visų pasaulio kraštų – nuo Europos iki Naujosios Zelandijos.
Alyvos į ugnį pila visi – medikai, politikai, žiniasklaida. Meksikos gyventojai perspėjami nebendrauti, vengti viešų renginių ir susibūrimų. Tie, kurie išdrįsta, daro tai užsirišę kaukes. Nuo tiesiog nusičiaudėjusių bėgama kaip nuo velnio.
Ne ką saldesnis gyvenimas atrodo ir tik ką iš Meksikos atvykusiems keliautojams. Ir patys nerimauja, ir visi aplinkui įtaria. Neduok, Dieve, kam nors pakiltų temperatūra...
Kas mūsų laukia? Ar tikrai pasaulis yra ant pandemijos slenksčio? Atsakymo į šį klausimą galima bandyti ieškoti istorijoje. Prieš porą metų Azijoje atsiradęs paukščių gripo židinys taip pat nedavė ramybės visam pasauliui. Kinijoje nuo paukščių gripo mirus keliasdešimt žmonių, pasaulis, užgniaužęs kvapą, laukė, ar tik neatsiras ligos simptomų kam nors ir jų gimtojoje šalyje. Ir sulaukė.
Ar buvo kalti migruojantys paukščiai, kurie, nepaisant fermerių pastangų, vis dėlto priartėdavo prie prijaukintų giminaičių norėdami nugvelbti grūdelį iš jų lesyklos, ar kas kitas – dabar jau nebesvarbu. Kad ir kaip būtų, Europoje kelios fermos buvo priverstos sunaikinti visus savo paukščius, o porai žmonių buvo diagnozuotas tas pats virusas. Laimė, mirčių pavyko išvengti.
Po kurio laiko apie paukščių gripą pamiršo ir Azija, ir Europa. Neprireikė net specialių vakcinų ligoniams gydyti. Medikai priminė, kad ir nuo paprasto gripo kasmet miršta tūkstančiai žmonių, ir visi apsiramino.
Veikiausiai taip bus ir šį kartą. Tik sąmokslo teorijų kūrėjams liks erdvės kurti hipotezes apie naujo biologinio ginklo bandymus ir konkurentų karus dėl mėsos rinkų.
Naujausi komentarai