Vašingtonas ir kelios jo sąjungininkės kaltina Kiniją tinkamai nesureagavus į šios užkrečiamos ligos keliamą grėsmę pirmosiomis savaitėmis po to, kai praėjusių metų pabaigoje buvo nustatyti pirmieji infekcijos atvejai centriniame Uhano mieste.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) taip pat apkarpė finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO), nes ji, esą nesuvaldė šios krizės ir slėpė tikrąjį šio naujojo koronaviruso pavojų, kol infekcija pasklido po pasaulį ir nusinešė daugiau nei 165 tūkst. žmonių gyvybių.
Tačiau Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Geng Shuangas (Geng Šuangas) pareiškė, kad tokie kaltinimai rodo nepagarbą „milžiniškoms Kinijos liaudies pastangoms ir pasiaukojimui“ kovojant su šiuo užkratu.
„Bet kokios abejonės dėl Kinijos skaidrumo (informuojant) apie prevenciją ir epideminės situacijos kontrolę neatitinka tikrovės“, – sakė Geng Shuangas per spaudos konferenciją.
Taip jis atsakė į klausimą apie Australijos užsienio reikalų ministrės Marise Payne (Maris Pein) pareiškimą, kad jos šalis „reikalaus“ nepriklausomo tyrimo dėl Pekino ir PSO atsako į koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.
Iš pradžių Uhano pareigūnai bandė nuslėpti ligos protrūkį ir baudė gydytojus, paskelbusius apie naujosios infekcijos pavojų internete gruodžio mėnesį.
Klausimų taip pat kelia infekcijos COVID-19 atvejų registravimas Kinijoje, nes per patį epidemijos protrūkį šalis ne kartą keitė atvejų skaičiavimo sistemą.
Kinijos mokslininkai atmeta sąmokslo teoriją, kad virusas galėjo pasklisti iš Uhano virusologijos instituto laboratorijos, kurioje tiriami pavojingi virusai. Šiai teorijai pritaria ir kai kurie JAV vyriausybės pareigūnai.
D. Trumpas leido suprasti, kad Kinija galėjo būti „sąmoningai atsakinga“ už infekcijos išplitimą ir todėl gali sulaukti pasekmių.
Naujausi komentarai