Kinija perspėjo kitas šalis nesikišti, ruošiantis paskelbti lemiamą sprendimą dėl Honkongo politinės ateities, sakydama, kad Pekinas netoleruos mėginimų naudoti šitą miestą kaip „placdarmą diversijoms rengti ir infiltruotis į žemyninę dalį“.
Kinijos parlamentas, dažniausiai tik patvirtinantis komunistinės vyriausybės sprendimus, sekmadienį vyksiančiame posėdyje veikiausiai nutars, kad 2017 metais Honkongo lyderis galės būti renkamas tik iš saujelės Pekino politiką palaikančių kandidatų. Tai veikiausiai taptų postūmiu demokratijos reikalaujantiems aktyvistams įgyvendinti savo planus blokuoti Honkongo centrinį verslo rajoną.
Kaip praneša valstybinė žiniasklaida, vienas neįvardytas atstovas Kinijos URM Honkongo, Makao ir Taivano reikalų departamente sakė, kad Kinija nedelsdama „pateiktų oficialų protestą“ bet kokiai „išorinei jėgai“, kuri kištųsi į Honkongo vidaus reikalus.
Ši buvusi Didžiosios Britanijos kolonija turi Kinijos ypatingojo administracinio regiono (YAR) statusą ir yra administruojama pagal Honkongo pagrindinį įstatymą.
Penktadienį valstybinei naujienų agentūrai „Xinhua“ neįvardytas URM departamento atstovas sakė, kad „kai kurie žmonės“ ignoravo Honkongo ilgalaikius interesus ir Pagrindinio įstatymo nuostatas, „išvien su išorinėmis jėgomis mėgindami kištis į YAR vyriausybės administravimą“.
Tai buvo daroma siekiant „ne vien sutrikdyti Honkongo stabilumą ir plėtrą, bet ir mėginti panaudoti Honkongą kaip placdarmą diversijoms rengti bei infiltruotis į žemyninę dalį“, aiškino atstovas.
„Tai bus absoliučiai netoleruojama“, – perspėjo jis.
Atstovas neįvardijo jokių konkrečių šalių. Tačiau pernai JAV pasiuntinys prie Honkongo Cliffordas Hartas (Klifordas Hartas) yra sakęs, kad Vašingtonas toliau palaikys „tikrą visuotinę teisę balsuoti“ šiame mieste.
Naujausi komentarai