Pereiti į pagrindinį turinį

Lenkija atmeta Rusijos tyrėjų išvadas dėl prezidento L.Kaczynskio lėktuvo katastrofos (papildyta)

2010-12-17 17:28
Lenkija atmeta Rusijos tyrėjų išvadas dėl prezidento L.Kaczynskio lėktuvo katastrofos (papildyta)
Lenkija atmeta Rusijos tyrėjų išvadas dėl prezidento L.Kaczynskio lėktuvo katastrofos (papildyta) / Redakcijos archyvo nuotr.

Varšuva atmeta preliminarias Rusijos tyrėjų išvadas dėl balandį netoli Smolensko įvykusios lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis, penktadienį pareiškė premjeras Donaldas Tuskas.

Kaip praneša Lenkijos naujienų agentūra PAP, Briuselyje vykusio Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo kuluaruose D.Tuskas sakė, kad Lenkijai perduota Rusijos tyrėjų negalutinė ataskaita apie šį incidentą yra "nediskutuotinai nepriimtina".

Premjeras pareiškė, kad atskaita ne visiškai atitinka Čikagos konvenciją, reguliuojančią tarptautinį oro susisiekimą.

"Netikslumai, klaidos, teigiamos reakcijos į Lenkijos pastabas nebuvimas - visa tai mums leidžia sakyti, kad kai kurios šios ataskaitos išvados yra nepagrįstos, - pabrėžė D.Tuskas. - Nesakau, kad jos suklastotos, tačiau nepagrindžiamos tyrimais, kaip mes juos vertiname. Pažiūrėsime, ką atsakys Rusijos pusė".

Spalį Rusija paskelbė nustačiusi, dėl kokių priežasčių balandžio 10 dieną prie šalies šiaurės vakaruose esančio miesto įvyko Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofa, per kurią žuvo L.Kaczynskis ir dar 95 žmonės.

Rusijos tyrėjai spalio 20 dieną perdavė kolegoms iš Lenkijos 200 puslapių ataskaitą, taip pat pažadėjo jos neskelbti, kol Varšuva nepateiks savo komentarų.

Lenkijos tyrėjai savo pastabas gali pareikšti per 60 dienų nuo dokumento pateikimo.
Ketvirtadienį Lenkijos VRM pareiškė pateikusi Rusijai savo pastabas, kurių apimtis - 150 puslapių, tačiau išsamiau šios temos nekomentavo.

Lenkijos pagrindinis atstovas šiame tyrime Edmundas Klichas jau anksčiau demonstravo nepasitenkinimą Rusijos pozicija.

Pavyzdžiui, abi šalys nesutaria, ar prezidento lėktuvo skrydis turėtų būti laikomas kariniu ar civiliniu. Šis aspektas itin svarbus, mėginant nustatyti, kas atsakingas už sprendimą nutupdyti lainerį, esant nepalankioms orų sąlygoms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų