R. Sikorskis sakė, kad rotacijos tvarka blokui šiuo metu pirmininkaujanti Lenkija nori, jog atitinkamas siūlymas būtų įtrauktas į 16-ąjį sankcijų Rusijai paketą dėl jos invazijos į Ukrainą, dėl kurio dabar diskutuoja ES vyriausybės.
Baltijos jūroje išaugo įtampa, kai po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą 2022 m. buvo užfiksuota virtinė incidentų, kuomet nustojo veikti elektros kabeliai, telekomunikacijų jungtys ir dujotiekiai. Daugybė jų įvyko dėl to, nes laivai vilko savo inkarus jūros dugnu, kad pažeistų infrastruktūrą.
„Man apmaudu, kad šie pasenę laivai, registruoti su patogios šalies vėliavomis mokesčių rojuose, naudojasi laivybos laisve“, – žurnalistams Briuselyje tvirtino R. Sikorskis.
„Šie laivai yra neapdrausti arba turi tokį draudimą, kurio faktiškai negalima aktyvuoti. O kai jie yra tarptautiniuose vandenyse, jų net negalima sustabdyti ir apieškoti. Nes pagal (jūrų teisės) konvenciją nėra nusikalstama išmesti savo inkarą tarptautiniuose vandenyse, net ir kai jis ką nors apgadina“, – teigė Lenkijos diplomatijos vadovas.
NATO neseniai sustiprino savo buvimą Baltijos jūroje fregatomis, orlaiviais ir jūriniais bepiločiais, kad užkirstų kelią žalingiems veiksmams, kurių dažnai imasi laivai su rusų ar kinų įgulomis.
R. Sikorskis nurodė, kad Rusijos karo laivai ir šnipinėjimo laivai, „regis, kartografuoja povandeninę infrastruktūrą ne tik Baltijos, bet ir Šiaurės jūroje, tad tai, ką matome dabar, gali būti tik blogesnių dalykų pradžia“.
Naujausi komentarai