Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Pereiti į pagrindinį turinį

Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas

2012-04-23 13:40
Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas Marine Le Pen: naujai senas Prancūzijos ultradešiniųjų veidas

Marine Le Pen, sekmadienį įspūdingai debiutavusi Prancūzijos prezidento rinkimuose, siekia atgaivinti ultradešiniojo Nacionalinio fronto (FN) įvaizdį, kuris buvo gerokai praradęs patrauklumą, kai ji šią partiją paveldėjo iš savo karštakošio tėvo Jeano Marie Le Peno.

Oficialūs duomenys rodo, kad 43 metų teisininkė sekmadienį surinko 18,2 proc. balsų per pirmąjį prezidento rinkimų turą. Tai geriausias rezultatas, kokį kada nors yra pasiekusi jos ultradešinioji partija, nusistačiusi prieš imigrantus ir Europos Sąjungą.

Nors šis rezultatas nebuvo pakankamas, kad ji patektų į antrąjį turą gegužės 6 dieną, kuriame dabartinis prezidentas Nicolas Sarkozy susigrums su varžovu socialistu Francois Hollande'u, tačiau M.Le Pen partija dabar užima stipresnes pozicijas nei kada nors anksčiau.

„Mūšis dėl Prancūzijos tik prasidėjo“, - ji pareiškė sekmadienį, kai buvo paskelbti balsavimo rezultatai. M.Le Pen pridūrė, kad „mes išsprogdinome dviejų partijų (Socialistų ir N.Sarkozy dešiniosios UMP) monopoliją“.

Telegeniška šviesiaplaukė tikėjosi atkartoti stulbinamą savo tėvo pasirodymą 2002 metais, kai jis per pirmąjį prezidento rinkimų turą įveikė socialistą Lionelį Jospiną, tačiau antrajame pralaimėjo Jacques’ui Chiracui.

M.Le Pen prieš rinkimus ragino stiprinti „ekonominį patriotizmą“ ir žadėjo išvesti Prancūziją iš euro zonos, taip pat smerkė globalizaciją ir savo šalies „islamizaciją“, pelnydama ultradešiniųjų šalininkų pasitikėjimą savo išpuoliais prieš mėsos ruošimą pagal musulmoniškus halalo papročius.

N.Sarkozy siekė panaudoti esminius ultradešiniesiems rūpimus klausimus saviems tikslams - ragindamas mažinti imigraciją, taip pat vadovaudamas atsakui į praeitą pietvakariniame Tulūzos mieste vieno islamo ekstremisto surengtas atakas.

M.Le Pen jau buvo patyrusi politikė, kai perėmė FN vairą praeitų metų pabaigoje. Ji taip pat prisidėjo kurdama švelnesnį įvaizdį savo partijoje, kurioje nuo FN įkūrimo 1972 metais dominavo jos tėvas, pasižymėjęs ūmiais išsišokimais.

Tačiau kritikai sako, kad ji atstovauja tam pačiam senajam griežtosios linijos Nacionaliniam Frontui, tik perrengtam naujais drabužiais, išnaudodama baltaodžių rinkėjų nepasitikėjimą Prancūzijos musulmonais, kurių bendruomenę sudaro apie 6 mln. žmonių.

Ši dukart išsiskyrusi trijų vaikų motina buvo išrinkta į savivaldos ir regioninės valdžios postus, o 2004 metais pateko į Europos Parlamentą, taip pat rūpinosi Nacionalinio Fronto teisiniais reikalais.

Analitikų nuomone, M.Le Pen priklauso naujai Europos ultradešiniųjų lyderių kartai, siekiančiai atsikratyti skausmingų savo pirmtakų sąsajų su fašizmu.

„Ji įkūnija naują politikų kartą Nacionaliniame Fronte, kuri nori jį modernizuoti ir užtikrinti, kad jis nebeatrodytų senamadiškai“, - sakė Paryžiuje įsikūrusio Politinių studijų instituto darbuotoja Nonna Mayer, ultradešiniųjų jėgų specialistė.

Kaip ir jos tėvas, Marine Le Pen nevengdavo provokuoti daugelį piktinančiais pareiškimais. Pernai kalbėdama apie Prancūzijos musulmonus, besimeldžiančius gatvėse prie perpildytų mečečių, ji tai prilygino nacių okupacijai.

Jeanas Marie Le Penas sekmadienį neigė, kad jį jau užtemdė jauniausioji dukra: „Aš perdaviau jai lazdelę. Ji bėga greičiau negu aš, o tai (mums) labai į naudą.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra