Daugelyje pasaulio šalių fiksuojami nerimą keliantys užsikrėtimo atvejų šuoliai, nors vakcinavimo kampanijos vis labiau įsibėgėja. Susidariusi padėtis privertė vėl įvesti nepopuliarius apribojimus, taip pat ir Europos valstybėse.
Italijoje, kur per Velykas paprastai vyksta šeimų susitikimai, šeštadienį įsigaliojo griežtos ribojamosios priemonės, nes visa šalis laikoma didelės rizikos koronaviruso „raudonąja zona“.
Vatikane Didįjį penktadienį tik saujelei tikinčiųjų pavyko pamatyti popiežių Pranciškų, ėjusį Kryžiaus kelio procesijos priešakyje tuščioje Šv. Petro aikštėje, antrus metus iš eilės galiojant didesnių susibūrimų draudimui.
Nauji apribojimai šeštadienį įsigaliojo ir Prancūzijoje, kur valdžios institucijos mėgina kovoti su staigiu užsikrėtimo atveju augimu. Sostinėje Paryžiuje ligoninės jau ima persipildyti.
Apribojimai kiek anksčiau buvo sustiprinti tokiose Europos valstybėse kaip Belgija ir Vokietija. Nors pastarosios vyriausybė atsisakė griežto karantino per Velykas planų, kanclerė Angela Merkel paragino žmones apriboti savo socialinius kontaktus.
„Gydytojai ir slaugytojai daro visa, ką gali“, – ketvirtadienį kalbėjo A. Merkel ir perspėjo, kad į ligonines guldomi vis jaunesni žmonės.
„Neturėtume palikti jų vienų kovoje – palaikykime juos savo veiksmais... Tai reiškia, kad turėtume sutikti Velykų šventę ramiai, nedideliame artimųjų rate, smarkiai apribodami kontaktus“, – ragino A. Merkel.
Kitoje Atlanto pusėje, Kanadoje, panašūs apribojimai prieš Velykas buvo įvesti Ontarijuje ir Kvebeke – dviejose gausiausiai gyvenamose šalies provincijose.
Tačiau Jeruzalės senamiestyje, kur pernai galiojo griežtas karantinas, šiais metais matyti daugiau žmonių, nes dėl sėkmingos vakcinavimo kampanijos Izraelyje buvo leista atsidaryti daugumai bažnyčių ir kitų objektų.
„Pernai buvo labai sunku. Atrodė, kad miestas miręs“, – kalbėjo palestinietė krikščionė Lina Sleibi, giedanti bažnyčios chore netoliese esančio Vakarų Kranto šventajame Betliejaus mieste.
Dabar „vėl jaučiamės, kad gyvename“, pridūrė moteris.
„Turime užbaigti darbą“
Pasaulyje pandemija nusinešė jau daugiau nei 2,8 mln. gyvybių, o jos pabaigos dar nematyti.
Visgi Jungtinės Valstijos, smarkiausiai nukentėjusios nuo COVID-19, tapo pirmąja šalimi, bent viena doze paskiepijusi daugiau nei 100 mln. gyventojų – maždaug pusę suaugusiųjų.
Prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pažadėjo, kad didžioji dalis gyventojų bus paskiepyti per kelias savaites.
Visgi kai kuriose šalies dalyse užsikrėtimo atvejų daugėja. Nepaisant vakcinavimo kampanijos sėkmės, J. Bidenas paragino amerikiečius toliau dėvėti kaukes ir laikytis kitų atsargumo priemonių.
„Maldauju jūsų. Nepanaikinkime pažangos, kurią kartu taip sunkiai padarėme“, – sakė jis trumpame kreipimesi.
„Turime užbaigti šį darbą“, – sakė prezidentas.
JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai atnaujino savo rekomendacijas ir nurodė, kad tinkamai paskiepyti žmonės gali keliauti nesilaikydami karantino reikalavimo, nors vis tiek turėtų dėvėti kaukes.
Krizė Lotynų Amerikoje
Vienas didžiausių COVID-19 protrūkių siaučia Brazilijoje, pagal mirties nuo šios ligos atvejų skaičių atsiliekančioje tik nuo JAV.
Brazilija tapo besivystančios krizės Lotynų Amerikoje epicentru. Visame regione užsikrėtimų skaičius perkopė 25 mln. – greičiausiai dėl lengviau plintančios, Brazilijoje išaiškintos koronaviruso atmainos.
Protrūkis Brazilijoje išgąsdino kaimynes, ir taip kovojančias su sparčiu viruso plitimu.
Peru sutinka Velykas įvedusi karantiną, Čilė uždarė visas sienas, Ekvadoras paskelbė naujus apribojimus, o Bolivija uždarė savo sieną su Brazilija.
Argentinos prezidentas Alberto Fernandezas (Albertas Fernandesas) penktadienį pranešė, kad jo koronaviruso testo atsakymas buvo teigiamas, nors neseniai jis buvo paskiepytas dviem rusiškos vakcinos „Sputnik V“ dozėmis.
Prezidentas, kuriam penktadienį suėjo 62 metai, atsargumo sumetimais buvo izoliuotas, tačiau teigė, kad „fiziškai jaučiasi gerai“.
„Nors man būtų patikusi gimtadienio pabaiga be tokių naujienų, esu geros nuotaikos“, – sakė jis.
Naujausi komentarai