Pereiti į pagrindinį turinį

Miuncheno operos kritika Bairoito festivaliui dėl nacių tatuiruočių

2012-07-23 22:25
Miuncheno operos kritika Bairoito festivaliui dėl nacių tatuiruočių
Miuncheno operos kritika Bairoito festivaliui dėl nacių tatuiruočių / Reuters nuotr.

Miuncheno opera pirmadienį sukritikavo Bairoito festivalio organizatorius dėl to, kaip jie sprendė ginčą dėl nacių tatuiruočių, kurias turi vienas į festivalį pakviestas rusų dainininkas.

Bavarijos valstybinės operos - vienos garsiausių Europoje - generalinis direktorius pareiškė, kad Bairoito vadovės Katharina Wagner (Katarina Vagner) ir Eva Wagner-Pasquier (Eva Vagner-Paskjė) „negarbingai“ sprendė šį reikalą, ir pavadino tai aiškiu bandymu nukreipti dėmesį nuo neaiškios paties festivalio praeities.

„Šis reikalas labiau yra Bairoito (festivalio) ir Wagnerių šeimos, o ne to dainininko problema“, - sako Nikolausas Bachleris savo pareiškime, kuris elektroniniu paštu buvo atsiųstas AFP.

Triukšmas kilo rusų dainininkui Jevgenijui Nikitinui vos kelios dienos prieš premjerą atšaukus labai lauktą jo debiutą šiemetiniame Bairoito festivalyje.

38 metų sparčiai kylanti Sankt Peterburgo Marijos teatro žvaigždė turėjo atlikti pagrindinį vaidmenį naujame „Skrajojančio olando“ pastatyme.

Jį pakeis korėjietis Samuelis Younas (Samuelis Junas) per prašmatnų festivalio atidarymą trečiadienį vakare ir kituose spektakliuose.

J.Nikitinas, kuris jaunystėje mušė būgnus vienoje rusų sunkiojo metalo grupėje, yra sakęs, kad jo tatuiruotės - dvi runos, kurias Antrojo pasaulinio karo metais vartojo Adolfo Hitlerio SS, ir svastika, kurią dainininkas, regis, bandė užmaskuoti kita tatuiruote, - jam neturi jokios politinės reikšmės.

Miuncheno operos vadovas N.Bachleris savo pareiškime neįprastai griežtai rašo: „Negarbinga, kad Wagnerių šeima baudžia už 16-mečio roko dainininko kvailumą; tuo labiau kad jis jau seniai apgailestauja dėl savo veiksmų ir bandė juos neutralizuoti.“

„Jie aiškiai beda pirštu į kai ką kita, nes turi problemų dėl savo pačių praeities“, - sakoma pareiškime.

J.Nikitinas ne tik aiškiai gailėjosi dėl to incidento, bet ir reiškė atgailą.

„Atgailą, kurios Wagnerių šeima per pastaruosius 50 metų niekada nėra pareiškusi, - sakė 61 metų N.Bachleris, kuris yra Austrijos pilietis. - Visas šis reikalas yra ypač bjaurus ir rodo, kaip praeitis vis dar labai yra dabartis“.

Miuncheno operai nekilo tokių problemų dėl J.Nikitino, kuris čia lapkritį pasirodys kitoje Richardo Wagnerio operoje, „Lohengrine“, sakė N.Bachleris.

Tačiau garsus vokiečių dirigentas Christianas Thielemannas (Kristianas Tylemanas), kuris Bairoito festivalyje dirigavo jau daugiau kaip 100 kartų ir yra laikomas neoficialiu festivalio muzikos direktoriumi, teisino triukšmą dėl J.Nikitino.

„Svastika yra neleistina, ir ne tik Bairoite. Ji nebūtų priimtina ir Australijoje“, - interviu Berlyno regioniniam dienraščiui BZ sakė Ch.Thielemannas, kuris diriguoja naująjį „Skrajojančio olando“ pastatymą.

Dirigentas kaltino J.Nikitino agentus, neperspėjusius dainininko, kokį skandalą gali sukelti jo tatuiruotės.

Problemos dėl J.Nikitino tatuiruočių prasidėjo po to, kai apie jas penktadienį buvo papasakota visuomeninės televizijos ZDF laidoje.

Bairoito festivalį įsteigė pats R.Wagneris, kad galėtų rodyti savo operas.

R.Wagneris, kuris garsėjo kaip antisemitas, buvo mėgstamiausias Adolfo Hitlerio kompozitorius ir po to, kai naciai 1933 metais užgrobė valdžią, Hitleris ėmė nuolat lankytis Bairoito operos teatre „Festspielhaus“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų