Nigerija atsidūrė ant pilietinio karo slenksčio. Po islamistų išpuolių, per kuriuos žuvo dešimtys žmonių, vyriausybė įvedė komendanto valandą.
Visomis priemonėmis
Nigerijos šiaurėje imtasi sustiprintų saugumo priemonių. Čia kelias dienas iš eilės talibais pasivadinę jaunuoliai puolė pareigūnus ir žudė civilius. Per šiuos išpuolius žuvo mažiausiai 150 žmonių.
Kaip teigia BBC, policijai ir kariuomenei vyriausybė įsakė imtis visų reikalingų priemonių smurtui sustabdyti. Kariuomenė regione įvedė komendanto valandą, svarbiausiuose keliuose budi patruliai.
Žudė ir civilius
Daugiausia aukų pareikalavęs išpuolis įvyko ankstų pirmadienio rytą. Islamistai užpuolė policijos būstinę Jobės valstijos mieste Potiskume. Tuo pat metu buvo atakuotas policijos skyrius kitoje šalies dalyje esančios valstijos Maidugurio mieste. Užpuolikai šaukė "Allah akbar" ("Dievas didis" – arab.) ir šaudė į viską aplinkui. Vėliau šiame mieste apsilankęs BBC korespondentas suskaičiavo daugiau kaip 100 lavonų. Žmonės, anot jo, bėga iš miesto.
Kaip teigia liudininkai, islamistai traukė žmones iš mašinų ir čia pat žudė. Į miestą buvo skubiai nukreipti kariuomenės padaliniai, kurie bando suvaldyti padėtį.
Nepatvirtintais duomenimis, pasinaudoję panika iš kalėjimo Maiduguryje pabėgo daug nusikaltėlių. Išpuolis buvo surengtas ir Vudilo mieste.
Nori savo valdžios
Islamistai, kaip teigiama, siekia įtvirtinti šalyje savo valdžią. Vadovu jie paskelbė religinį autoritetą Mohammedą Yusufą, kuris pasisako už pasaulietinių mokyklų uždarymą. Jos, anot M.Yusufo, prieštarauja islamo normoms.
M.Yusufo šalininkai vadina save "Boko Haram", tai vietos kalba reiškia "išsilavinimas uždraustas". Vietos žiniasklaidos teigimu, ši grupuotė nėra labai didelė ar įtakinga, tačiau pastaruoju metu veikė labai aktyviai verbuodama jaunuolius. Jos šalininkai pasisako prieš vakarietišką išsilavinimą, mokslą ir kultūrą.
Nigerijoje gyvena 150 mln. žmonių, pusė gyventojų yra krikščionys, kita pusė – musulmonai. Abi šalies bendruomenės iki šiol taikiai sugyveno.
Naujausi komentarai