„Kalbamės su Kyjivu ir kitais partneriais dėl būsimų saugumo garantijų Ukrainai“, – sakė jis savo kalboje Vokietijos parlamentui.
„Tokios saugumo garantijos susijusios su prielaida, kad Ukraina sėkmingai apsigins šiame kare“, – sakė O. Scholzas, kuris penktadienį vyks į Jungtines Valstijas kalbėtis su JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu).
Vasario pabaigoje JAV dienraštis „The Wall Street Journal“ pranešė, kad Vokietija ir kai kurios kitos sąjungininkės vis dažniau abejoja Ukrainos gebėjimu atgauti visą savo teritoriją iš Rusijos.
Keletas Vakarų partnerių manė, kad saugumo garantijų ir geresnių galimybių gauti sudėtingos karinės įrangos pasiūlymas yra būdas paskatinti Kyjivą pradėti taikos derybas su Rusija, teigė dienraštis.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nepasirengęs deryboms dėl „teisingos taikos“ ir karo pabaigos, savo kalboje sakė O. Scholzas. Jis dar kartą paragino Maskvą išvesti savo karius.
Pasak O. Scholzo, „niekas nerodo“, kad V. Putinas šiuo metu sėstų prie derybų stalo.
Vietoje to Rusijos lyderis imasi grasinimų, tokių kaip Maskvos dalyvavimo Naujojoje START sutartyje dėl branduolinės ginkluotės kontrolės sustabdymas, sakė kancleris.
O. Scholzo kalba buvo pasakyta praėjus kiek daugiau nei metams po to, kai Maskva pradėjo invaziją į Ukrainą. Šis karas paskatino kanclerį paskelbti naują Vokietijos gynybos ir užsienio politikos erą.
Vokietija padidino investicijas į savo kariuomenę, nutraukė ekonominius ryšius su Rusija ir sulaužė tabu dėl ginklų siuntimo į konfliktų zonas.
Berlynas toliau didina savo paramą Ukrainai, siųsdamas Kyjivui daugiau ginklų, įskaitant neseniai paskelbtą Vokietijoje pagamintų kovinių tankų pristatymą.
Po JAV pareiškimų, kad Pekinas svarsto galimybę ginkluoti Rusiją jos kare prieš Ukrainą, O. Scholzas savo kalboje taip pat perspėjo Kiniją, kad ši to nedarytų.
„Mano žinia Pekinui aiški: pasinaudokite savo įtaka Maskvoje ir reikalaukite, kad būtų išvestos Rusijos pajėgos“, – sakė O. Scholzas.
„Ir netiekite ginklų agresorei Rusijai“, – pridūrė jis.