Per vasaros karščius Kembridžas gali atrodyti kaip Venecijos Didysis kanalas.
Plieskiant daugiau nei 30 laipsnių karščiui, žmonės traukia prie vandens telkinių. Juos pasitinka gidas – plaukiant upe žmonėms pasakoja apie istorinę miesto architektūrą.
„Anglijoje saulę matome retai, todėl malonu, kai ji pagaliau pasirodo ir galime pabūti lauke“, – sakė gidas James Buttery.
Vis dėlto karštas oras – ne tik palaima, bet ir prakeiksmas.
„Labai karšta. Atrodo, apie 35 laipsniai, todėl viliuosi negauti saulės smūgio“, – teigė J. Buttery.
Atrodo, kad šaltos ir niūrios Anglijos vasaros jau praeitis. Pastarieji keleri metai Jungtinėje Karalystėje buvo vieni karščiausių per visą istoriją.
„Temperatūra Jungtinėje Karalystėje kas dešimt metų kyla apie ketvirtadalį laipsnio. Kiekvieni metai – tai dar vienas žingsnis klimato atšilimo kelyje. Ekstremalūs orai dažnėja ir intensyvėja“, – aiškino klimatologas Mike Kendon.
Paskutinis dešimtmetis Jungtinėje Karalystėje – rekordinis. Buvo beveik pusantro laipsnio šilčiau nei įprastai. Anot mokslininkų, žiemos nebe tokios šaltos, o šiltuoju metų laiku žmonėms tenka vis dažniau kovoti su karšio bangomis.
„Tiesiog vaikščiojame, viską apžiūrime, bet būname arčiau vandens, kad galėtume išsimaudyti. Todėl, kad labai karšta“, – kalbėjo turistas iš Kanados Garret Bouhuyzen-Wenger.
„Atvykau iš Kinijos miesto Vuchano, kur šiuo metu yra daugiau nei 40 laipsnių karščio. O čia – apie 30, tad man net nekaršta“, – tikino turistas iš Kinijos Toby Li.
Ekskursijos, plaukiant turistų pamėgta Kamo upe, gali virsti praeitimi. Neseniai, dėl karštų orų, nuseko šios upės marios. Nuo saulės dumblas per kelias dienas išdžiūvo.
„Yra rizika, kad kažkada visa upė išdžius. Galima palyginti tai su prakiurusiu kibiru. Jei neužkimšime skylės, vandens lygis kris. Taigi, jei to nesustabdysime, čia nebegalės plaukti jokie laiveliai“, – teigė upės laivybos prižiūrėtojas David Goode.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Mokslininkai sako, kad gamta apie klimato atšilimą mums kalba vis garsiau.
Jungtinėje Karalystėje šaltis traukiasi, jūra šiltėja. Paukščiai lizdus suka anksčiau nei įprastai, dėl didelės šilumos lapai ant medžių laikosi ilgiau.
„Iki 2050 metų tokie orai bus laikomi vidutiniais. O jau 2100 metais apie dabartinius karščius sakysime, kad buvo vėsu“, – tvirtino klimatologas Mike Kendon.
Klimatologų atliktas tyrimas parodė, kad Jungtinė Karalystė vis dažniau kenčia nuo audrų ir potvynių. Šių metų pradžioje kai kuriose vietovėse vos per kelias dienas iškrito keturis kartus daugiau kritulių nei per vieną mėnesį.
Naujausi komentarai