Pereiti į pagrindinį turinį

Pamatykite: spausdintuvu sukurtas namas

2024-12-16 13:58

Po pusantrų metų laukimo pagaliau atėjo laikas. Penktadienį šešioms šeimoms buvo įteikti raktai nuo butų ypatingame pastate, tai 3D spausdintuvu sukurtas namas.

Pamatykite: spausdintuvu sukurtas namas
Pamatykite: spausdintuvu sukurtas namas / LNK stop kadrai

„Buto ieškojome aštuonerius metus. Buvo nurodyta, kad jis pritaikytas žmonėms su specialiaisiais poreikiais. Šis butas mums tiko, mums pasisekė“, – šnekėjo nuomininkas Peteris Woryna.

Vos per penkias dienas spausdintuvas sukūrė namo pagrindą. Rūsys ir stogas buvo pastatyti įprastiniu būdu. Rezultatas – beveik 420 kvadratinių metrų gyvenamasis plotas.

„Paprastai dedama plyta ant plytos arba statomi mediniai karkasai. Čia mes tiesiog spausdiname skiedinį sluoksnis po sluoksnio. Tai reiškia, kad sunkiausią darbą atlieka spausdintuvas, o žmogus darbą tik prižiūri“, – kalbėjo statytojo atstovė Lena Zimmer.

LNK stop kadras.

Namas atspausdinamas greičiau nei būtų statomas įprastai. Pastatas suprojektuotas taip, kad būtų išvaizdus ir, svarbiausia, suteiktų įperkamą gyvenamąjį plotą.

Vieno kvadratinio metro kaina – ne daugiau kaip šeši eurai, taigi 100 kvadratinių metrų už vos 600 eurų. Tai mažiau nei vidutinė kaina Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Nuomos kaina šiame name nedidelė, nes paramą teikia statybos ministerija. Namas iš viso kainavo beveik 2 mln. eurų, iš kurių 1,7 mln. skyrė valstybė.

„Urbanistinės plėtros požiūriu galima sukurti kitokią architektūrą. Kaip matome, namo kampai užapvalinti. Kalbant apie tvarumą, naudojamas betonas, kurį gaminant į aplinką išskiriama mažiau CO2“, – teigė statybos ministrė.

Spausdinto namo privalumus ir trūkumus sužinos čia jau nuo sausio įsikelsiantys gyventojai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
šaltkalvis-ginekologas

Buvo kadaise lietuvio,remontavusio ar restauravusio Stalonės namą amerike ,pasakojimas.Tai sako,kad fanera,ir kitokios Nif Nifo naudotos statybai medžiagos.Užtat ten kilsteli vėjukas ir nuneša kaip tiems dviems paršeliams budinkus.Ar ne tas pats bus ir su tais spausdintais ,,šedevrais''?
0
0
Visi komentarai (1)